Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy S23 FE hakkında ortaya atılan son sav kullanıcıların keyfini kaçırdı

Samsung Galaxy S23 FE hakkında ortaya atılan son sav kullanıcıların keyfini kaçırdı

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S23 FE‘nin, yılın ilerleyen periyotlarında tüketicilerin beğenisine sunulacağı duyumlara nazaran biliniyor. Duyumcu @Tech_Reve’nin yakın vakitte yaptığı bir paylaşıma nazaran, telefonun Samsung’un kendi yonga seti olan Exynos 2200 ile donatıldığı ve Qualcomm Snapdragon versiyonunun piyasaya sürülmesinin beklenmediği belirtiliyor.

Samsung’un Exynos 2200 yonga setini tercih etme kararı, maliyetleri düşürme ve karlılığını müdafaa stratejisi olarak görülüyor. Lakin, bu kararın Galaxy S23 FE’nin satışları üzerinde bir tesiri olabileceği düşünülüyor, zira Galaxy S22 serisinin daha az başarılı performansı bu kanıyı güçlendiriyor.

@Tech_Reve’nin paylaştığı öteki duyumlar da Galaxy S23 FE’nin özelliklerini gözler önüne seriyor. Aygıtın 6.4 Gbps suratında süratle çalışan 6 GB yahut 8 GB LPDDR5 RAM’e sahip olacağı öngörülüyor. Depolama seçenekleri konusunda ise 128 GB yahut 256 GB kapasiteli UFS 3.1’in seçenekler ortasında olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy S23 FE hakkında ortaya atılan son tez kullanıcıların keyfini kaçırdı

Kamera kurulumuyla ilgili söylentiler, ön kameranın 1.12um piksel boyutunda 12 megapiksel bir sensörle donatılacağını belirtiyor. Ana kameranın ise 1.0um piksel boyutunda 50 megapiksel sensörle (GN3) geleceği varsayım ediliyor. Telefonun ayrıyeten 1.0um piksel boyutunda 8 megapiksel bir sensörle (Hi-347) 3x telefoto lens ve 1.12um piksel boyutunda 12 megapiksel bir sensörle (IMX258) geniş açılı bir kamera içereceği düşünülüyor.

Yeni gelen raporlar, Galaxy S23 FE‘nin Avrupa versiyonu için yazılım geliştirme sürecini aydınlatıyor. Aygıt için firmware testleri, bilhassa SM-S711B model numarası için başladı bile. Lakin, şu ana kadar ABD ve Güney Kore varyantları için rastgele bir firmware görülmedi.

Bu test basamağı, aygıtın piyasaya sürülmesinin biraz vakit alacağını ve tahminen de 2024’ün başlarına kadar gerçekleşmeyeceğini düşündürüyor. Kısa bir mühlet evvel duyurulan bilgilere nazaran, Samsung, Temmuz sonuna kadar Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 üzere çok beklenen amiral gemisi aygıtları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar