Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaMobilSamsung telefonlar artık BMW anahtarı olarak kullanılabiliyor

Samsung telefonlar artık BMW anahtarı olarak kullanılabiliyor

Meral Erden: Samsung Telefonlar Artık Bmw Anahtarı Olarak Kullanılabiliyor 1 Samsung, iki yıl evvel akıllı telefonlarının dijital otomobil anahtarı olarak kullanılabileceğini duyurmuştu. Artık BMW, Digital Car Key Plus dayanağını Google ve Samsung akıllı telefonlardan başlayarak Android’e getireceğini duyurdu. Pekala, bu özellik hangi modellerde kullanılabilecek? İşte BMW dijital anahtar özelliğini destekleyen Samsung Galaxy telefonlar:

Dijital otomobil anahtarı olarak kullanılabilecek Samsung telefonlar

Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4, desteklenen telefonlar ortasında. Özelliğin kullanılabilmesi için uyumlu telefon ve BMW otomobile sahip olmak dışında telefonun Android 13 üzerinde çalışması, Samsung Wallet uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Kullanıcılar, dijital otomobil anahtarını en fazla beş şahısla paylaşabiliyor.

Hangi arabalar destekliyor?

Kasım 2022’den sonra üretilen arabalarda BMW Digital Car Key Plus özelliği kullanılabiliyor. Yazılım güncellemesiyle eski otomobillere da bu özellik sunulacak. My BMW uygulaması üzerinden Digital Car Key Plus yapılandırılabiliyor. Kullanıcıların telefonlarının kilidini açmadan ve hatta telefon büsbütün kapandıktan sonra bile otomobilin kapılarını kilitlemelerine, açmalarına ve çalıştırmalarına müsaade veren özel bir mod da bulunuyor.

UWB temasını kullanıyor

Unutmadan, birtakım BMW otomobiller hali hazırda Samsung akıllı telefonların dijital anahtar olarak kullanılmasını destekliyor fakat artık bu özellik NFC yerine UWB üzerinden çalışıyor. Bu, kullanıcının otomobile fizikî olarak dokunmadan, belirli aralıktan denetim etmesine müsaade veriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar