Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilSony yeni elektrikli SUV'unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın!

Sony yeni elektrikli SUV’unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın!

Sony bir zamanlar oldukça sağlam ve kaliteli telefonları ile ülkemizde herkesin gönlünde taht kurmuştu. Şimdi ise aynı şeyleri otomobil sektöründe yapmayı istiyor. Bu amaçla karşınıza Vision-S 02 çıkıyor. Sony elektrikli araçlar konusunda çıtayı yükseltiyor.

Şinasi Kaya: Sony yeni elektrikli SUV'unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın! 1

Tesla Model X‘ten bu yana hem yerleşik hem de butik üreticiler elektrikli Crossover ve SUV dünyasına girmeye çalışıyor. Bunu yapmak için sıradaki teknoloji devi otomobil alanında ilk kez cüretkâr olmamasına rağmen, bu yılki Tüketici Elektrik Şovunda vitrinini sunan oldukça beklenmedik bir rakip.

Şinasi Kaya: Sony yeni elektrikli SUV'unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın! 2

Patent olarak çıktı şimdi ise yollarda

İki yıl önce aynı dönemde Sony, bir tasarım çalışması olarak Vision-S 01 sedanını tanıtmıştı. Artık oldukça sağlam bir benzeri gibi görünen Vision-S 02‘ye sahibiz. Şirket, bu yeni modelin Vision-S 01 tarafından piyasaya sürülen aynı EV bulut platformunu benimseyeceğini ve şu anda halka açık yollarda test edildiğini söylüyor.

Şinasi Kaya: Sony yeni elektrikli SUV'unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın! 3

Sony ayrıca yeni serinin yakın gelecekte küresel pazara çıkmasını bekleyebileceğimizi açıkladı ancak henüz resmi bir üretim tarihi açıklanmadı.

Şinasi Kaya: Sony yeni elektrikli SUV'unu Tanıttı: Vision-S 02 ile tanışın! 4

Teknoloji Tasarım ve Tecrübe: 3T

Bu hali hazırda bir tasarım konsepti olsa da Sony bizlere ne bekleyeceğimizi biraz anlayabilmemiz için mütevazı bir özellik listesi sundu. Vision-S 02, 192,7 inç uzunluğunda, 65 inç yüksekliğinde ve 76 inç genişliğinde, 119,3 inç dingil mesafesi ve 6,2 inç yerden yüksekliği olan bir gövdeye yerleştirilecek olan dört veya yedi koltuklu düzende sunulacak. 255/50 R20 ön ve 275/45 R20 arka lastik ve tekerlek kombinasyonu, görünümü şık ve modern tutuyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar