Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaMobilSpotify'a ChatGPT Gibi Yapay Zekâ Geliyor: Dinlemek İstediğiniz Müziği Tarif Etmeniz Yetecek!

Spotify’a ChatGPT Gibi Yapay Zekâ Geliyor: Dinlemek İstediğiniz Müziği Tarif Etmeniz Yetecek!

Dünyanın en popüler çevrim içi müzik ve podcast platformu Spotify ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Uygulama kodlarını inceleyen bağımsız geliştiriciler, Spotify’a gelecek yeni bir özelliği ortaya çıkardılar.

Bu yeni özellik, yapay zekânın yeni bir kullanım alanını gözler önüne serecek gibi görünüyor.

Spotify kodlarında ortaya çıkan yeni özellik, kullanıcıların yapay zekâ destekli çalma listeleri oluşturmaya başlayacaklarını gözler önüne serdi:

Şinasi Kaya: Spotify'A Chatgpt Gibi Yapay Zekâ Geliyor: Dinlemek İstediğiniz Müziği Tarif Etmeniz Yetecek! 1

Kullanıcının kendine göre belirleyeceği birkaç seçenek, yapay zekânın otomatik olarak bir çalma listesi oluşturmasını sağlayacak. Ancak özelliğin henüz geliştirme aşamasında olması, nasıl bir deneyim yaşanacağını anlamamızı engelliyor.

Spotify’ın son dönemlerde yapay zekâya odaklandığı büyük bir sır değil:

Şinasi Kaya: Spotify'A Chatgpt Gibi Yapay Zekâ Geliyor: Dinlemek İstediğiniz Müziği Tarif Etmeniz Yetecek! 3

Şirket, daha geçtiğimiz hafta bomba bir özellik tanıttı. Bu özellik kapsamında podcast yayınları, yapay zekâ aracılığıyla farklı dillere çevrilebilecekti. Bugün gelen haberler, Spotify’ın yapay zekâ dünyasında geride kalmayacağının açık bir göstergesi olarak kabul edilebilir. 

Spotify, yapay zekâ destekli çalma listesi özelliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Hâl böyle olunca özellikle ne zaman tanışacağımız gibi konular muallakta kalıyor. Ancak bunun çok kısa bir süre sonra değişeceğini düşünüyoruz. Spotify’dan konuyla ilgili açıklama geldiğinde, sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar