Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunSteam Deck 2 onaylandı, pekala çıkış tarihi ne vakit?

Steam Deck 2 onaylandı, pekala çıkış tarihi ne vakit?

Taşınabilir oyun konsollarının popülerliği her geçen gün artıyor. Bu, üreticilerin dikkatini çekti ve bu sayede bugün daha çok el konsolu görmekteyiz. Bu hususta en sürpriz gelişmelerden biri muhakkak Steam Deck oldu. Duyurulduğu andan itibaren oyuncuların ilgisini çeken bu aygıt, son devrin en tanınan eserlerinden biri haline geldi.

Yıllarca donanım pazarında yer almak isteyen Valve, Steam Deck ile nihayet bu isteğini gerçekleştirdi. Araştırma firması Omdia’ya nazaran SteamDeck, 2022’de 1,62 milyon adet satıldı. Raporlarına nazaran, 2023’te bu satışların toplamda 3 milyonu geçmesi bekleniyor.

Ancak bu yalnızca bir iddia. El konsolunun 2023’te yalnızca 5 hatta tahminen 10 milyon adet satabileceğini söylemek de mümkün. Bu popülerlik ve satış sonuçlarından şad olan Valve, Steam Deck 2‘nin yolda olduğunu onayladı. Lakin heyecanlanmak için biraz daha beklememiz gerekebilir. Valve çalışanı Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2’nin 2025 yahut 2026’da piyasaya sürülebileceğini belirtti.

Steam Deck 2 onaylandı, pekala çıkış tarihi ne vakit?

Şirket, kıymetli bir performans artışını, pil ömründen ödün vermeden gerçekleştirmek istiyor. Pil ömrü, taşınabilir konsollar için büyük bir zorluk olmaya devam ediyor. Griffais, önümüzdeki birkaç yıl içinde pil teknolojilerinde değerli bir ilerleme beklenmediğini belirtti.

Bu, mevcut Steam Deck’in yetersiz olduğu manasına gelmiyor. El konsolu hayli tanınan olsa da, kimi kullanıcılar makul oyunlarda performans problemlerinden şikayet etti. Aygıtın büyüklüğü, uzun müddet boyunca tutmak için rahatsız edici olabilir. Mümkün bir Steam Deck 2 bu meseleleri daha âlâ bir donanım ve daha ergonomik bir tasarım ile çözebilir. Lakin, yeni bir model daha yüksek bir fiyatla da gelme potansiyeline sahip. Tüm bunlar yalnızca varsayımlarım olup, yakın gelecekte Steam’den beklenmedik sürprizler olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar