Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilTecno Camon 19 Serisi RGBW Lens Teknolojisiyle Gelecek

Tecno Camon 19 Serisi RGBW Lens Teknolojisiyle Gelecek

Tecno, MWC 2022 sırasında Camon 19 serisinin kamerası için RGBW yüksek şeffaflıklı kristal kalıplı lens kullanacağını duyurdu. Teknoloji, şirket tarafından Samsung ile ortaklaşa geliştirildi.

Tecno, teknolojinin bir RGBW piksel düzenlemesi oluşturmak için orijinal RGB üç ana renk çözümüne beyaz alt pikseller eklediğini söylüyor. Normal bir RGB çözümü saf beyaz üretemediğinden, ek beyaz piksel daha rafine bir renk tonu üretilmesine yardımcı oluyor.

Şirketin çözümü, ışık hassasiyetini artırmak, ışık karışmasını azaltmak ve düşük ışıkta daha iyi bir çekim deneyimi sağlamak için Samsung’un ISOCELL teknolojisi ile daha da geliştirildi.

Raporlar, söz konusu RGBW sensörünün 64 MP çözünürlüğe sahip olacağını ve gelen ışık yakalama performansını %60’a kadar artıracağını gösteriyor. Ayrıca kamera cephesinde tamamen plastik lenslerden daha iyi performans gösteren daha etkili cam+plastik lens kullanılacak.

Camon 19 serisinin kendisi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak serinin Camon 19 Pro 5G ve Camon 19 Neo dahil olmak üzere dört modelden oluştuğu söyleniyor. Bunun dışında Tecno Camon 19 telefonları hakkında başka bir detay bulunmuyor.

Serinin en güncel modeli olan Camon 18 Premier inceleme videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar