Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilTeknoloji devinin CEO'su emeklilik planları yapıyor

Teknoloji devinin CEO’su emeklilik planları yapıyor

Dünya çip sanayisinin devi Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), değerli bir geçiş sürecine hazırlanıyor. Şirketin lideri Mark Liu, gelecek yıl emekli olacağını duyurdu. Liu’nun yerine geçecek olan mevcut CEO C.C. Wei, bu teknoloji devi için süreklilik ve istikrarı simgeliyor.

C.C. Wei, Mark Liu’nun akabinde şirketin yeni CEO’su olarak misyon alacak. Liu’nun TSMC ile geçirdiği seyahat dikkat cazip. 1993 yılında şirkete katılan Liu, TSMC’nin dünyanın en büyük kontratlı çip üreticisi haline gelmesine tanıklık etti. Emekliliğe hazırlanırken ailesine ve yeni teşebbüslerine odaklanacak olan Liu, TSMC’nin mirasının inançta olduğuna dair bir itimat havası bırakıyor.

Yale mezunu ve elektrik mühendisliği doktorası sahibi C.C. Wei, bu alanda yeni değil. 1998 yılında TSMC’ye katılmasının ve 2017’den bu yana idare heyeti üyeliğinin akabinde Wei, hem tecrübe hem de yenilikçilik temsil ediyor. TSMC’nin süratle gelişen teknoloji dünyasında yolunu bulmasında onun liderliği kritik olacak.

Teknoloji devinin CEO’su emeklilik planları yapıyor

TSMC’nin teknoloji dünyasındaki rolü merkezi. Yalnızca Apple ve Nvidia üzere devler için ana tedarikçi olmakla kalmıyor, tesiri global çapta yayılıyor. Şirketin payları, yapay zeka, yüksek performanslı bilgi süreç ve 5G teknolojisi üzere büyüyen kesimlerdeki kritik rolünü yansıtarak etkileyici bir büyüme gösterdi.

Şirketin gelecek planları, geçmişteki muvaffakiyetleri kadar savlı. Üretiminin birçoklarını Tayvan’da gerçekleştiren TSMC, artık dallanıp budaklanıyor. Almanya, Japonya ve Arizona’da yeni tesisler kurması, üretim tabanını çeşitlendirmek için stratejik bir atılım olarak görülüyor. Bu, yalnızca global talebi karşılamakla ilgili değil; tedarik zinciri risklerinin her zamankinden daha besbelli olduğu bir dünyada akla yatkın bir oyun atılımı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar