Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobilTelekom devinin CEO'su ayrılık kararı aldı

Telekom devinin CEO’su ayrılık kararı aldı

Uygunsuz davranış şikayetiyle başlatılan bir soruşturmanın akabinde Comcast, vazifesinden istifa etmesi gerektiğine dair Shell ile “karşılıklı” bir karara vardığını söyledi.

Shell yaptığı ortak açıklamada “Bugün NBCUniversal’ın CEO’su olarak son günüm. Şirket içinde, bir bayanla uygunsuz bir bağlantım oldu ve bundan büyük pişmanlık duyuyorum” dedi. “Comcast ve NBCUniversal meslektaşlarımı hayal kırıklığına uğrattığım için hakikaten üzgünüm, onlar daldaki en yetenekli beşerler ve son 19 yılda onlarla çalışma fırsatı bir ayrıcalık oldu.”

Telekom devinin CEO’su ayrılık kararı aldı

Comcast, Shell’in halefini şimdi belirlemedi. Variety tarafından paylaşılan bir notta, Comcast CEO’su Brian Roberts ve Lider Mike Cavanagh, çalışanlara bu haberi verdikleri için “hayal kırıklığına uğradıklarını” söylediler. “Bu şirketi bir dürüstlük kültürü üzerine kurduk. Burada birbirimize nasıl davrandığımızdan daha kıymetli bir şey yok. İnançlı ve saygılı bir iş yeri yaratabilmek için liderlerinize güvenebilmelisiniz” diye yazdılar. “İlkelerimiz ve politikalarımız ihlal edildiğinde, burada yaptığımız üzere uygun tedbiri almak için her vakit süratli hareket edeceğiz.”

Shell, Comcast’e 2004 yılında katılmış ve 2020’de NBCUniversal’ın CEO’su olmuştu. Birebir yıl, Peacock’un lansmanını denetlemişti. Shell akış hizmetini karlı hale getiremeden NBCUniversal’dan ayrılmış oldu. Yılın başında Comcast, yatırımcılara 2022’nin son üç ayında beş milyon fiyatlı abone eklediğini açıklamıştı. Lakin birebir periyotta şirket, hizmeti işletirken yaklaşık 1 milyar dolar kaybetti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar