Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaOtomobilTesla tavrından vazgeçip reklam vermeye başlayabilir

Tesla tavrından vazgeçip reklam vermeye başlayabilir

Ancak artık araba üreticisi için işler değişiyor. Şirketin son hissedarlar toplantısında Tesla lideri Elon Musk, izleyicilerin reklamcılıkla ilgili bir sorusuna şu cevabı verdi: “Biraz reklam deneyeceğiz ve nasıl gideceğini göreceğiz.” Görünüşe nazaran yönetici, parasının birçoklarını reklamlardan kazanan Twitter’ı satın aldıktan sonra reklamcılık konusundaki fikrini değiştirdi.

“Twitter’ın reklama büyük ölçüde bağımlı olması hakikaten ironik. İşte artık buradayım ve daha evvel hiç reklam kullanmadım lakin artık reklama büyük ölçüde bağımlı bir şirketim var. Bu nedenle, sanırım reklamcılığın mükemmel olduğunu söylemeliyim ve bence herkes yapmalı.” Bu sözlerle yönetici evvelki duruşundan büsbütün dönmüş üzere görünüyor. Ki daha birkaç yıl evvel reklamdan nefret ettiğini ve Tesla’nın başka araba üreticilerinin “ürünü mükemmel kılmak için” reklamlar ve onaylar için ayırdığı parayı kullandığını söylemişti.

Tesla tavrından vazgeçip reklam vermeye başlayabilir

Musk, hissedarlar toplantısında verdiği karşılıkta Tesla araçlarının birden fazla kişinin bilmediği fonksiyonellik ve özelliklere sahip olduğunu söyledi. Şirket bunları Twitter hesabında yayınlıyor lakin bunu yapmanın küçük bir cemaate vaaz vermek üzere olduğunu da kabul ediyor. CNBC ile yaptığı bir röportajda, reklamların “bilgilendirici ve eğlenceli” olabileceğini ve böylesi reklamların tipik reklamlardan daha ilgi cazip olduğunu söyledi. Gelecekteki Tesla reklamlarının bu biçimi alabileceğini ve araçlarının daha az bilinen özelliklerini vurgulayabileceğini öne sürdü.

Musk ayrıyeten hissedarlar toplantısında iki yeni MESKEN ile dalga geçti ve kendi araçlarının tasarım ve üretim tekniklerinin “sektörde mevcut olan her şeyden çok daha üstün olduğunu” söyledi. Şirketin aslında “yeni bir eser inşa etme” sürecinde olduğunu, bunun da Tesla’nın halihazırda EV’lerden en az biri için bir prototip üzerinde çalıştığı manasına gelebileceğini söyledi.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar