Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaOyunThe Crew Motorfest İnceleme

The Crew Motorfest İnceleme

Oyunculara harika bir online tecrübe sunmak için yola çıkan takım birinci iki oyunda istediklerini pek de başaramasalar da, bu sefer öteki üretimlerden hakikat kopyalar çekerek harikaya yakın bir eser ortaya çıkarmayı başarmış.

Öncelikle The Crew Motorfest’in tipini tanımlayalım, çünkü yarış oyunları kendi içerisinde bir oldukça kategoriye ayrılıyor. Oyun arcade cinsinde, yani gerçek hayatla pek de ilgisi olmayan sürüş tecrübesine sahip, oyunculara içerisinde bulunduğu dünyada özgürce dolaşma imkanı tanıyan, bunu yaparken offline/online yarışlar ile oynanışı destekleyen, otomobillerin modifiye edilebildiği, yalnızca otomobil kullanmadığımız, uçak, bot, motosiklet üzere farklı araçları da sürebildiğimiz bir üretim. Bu tarif size bir yerden tanıdık geliyor fakat çıkaramıyorsanız ben ipucu vereyim, Forza.

Şinasi Kaya: The Crew Motorfest İnceleme 1

Evet, Ubisoft sonunda gerçek yolu bulmuş ve bizlere Forza tecrübesine yakın bir tecrübe sunmak için yola çıkmış. Oyundaki durağımız ise tatil başşehri Hawaii. Motorfest aktifliği için yarış tutkunu bir karakter olarak adaya ayak basıyoruz ve birbirinden farkı etkinliklerde yarışarak dünyanın en uygun yarışçısı olduğumuzu ispatlıyoruz. Natürel oyun online tarafıyla hayli canlı bir üretim olduğu için, daima yeni etkinlikler/sezonlar ile destekleniyor, yani aslında en âlâ şoför olduğunuzu ispat etmeniz pek de kolay değil.

Şinasi Kaya: The Crew Motorfest İnceleme 3

The Crew Motorfest farklı temalardaki yarışları bizlere Playlistler halinde sunuyor. Örneğin bir temada Japon otomobilleri ile yarışlara katılırken, bir başkasında off-road yarışlara katılıyoruz. Bu halde tasnif yapılması benim üzere oyunlarda fazla dağılmadan ilerlemeyi seven oyuncuların güzeline gidecektir.

Şinasi Kaya: The Crew Motorfest İnceleme 5

Hawaii’de olmamız, haritanın da evvelki oyunlara nazaran bir oldukça küçülmesi manası taşıyor. Bu durum birinci anda bir gerileme üzere görünse de, küçülen harita ile birlikte üretimciler da çok daha ayrıntılı bir dünya ile karşımıza çıkmayı başarmış ve bizlere pek çok eşsiz görüntüye sahip bir Hawaii sunmuşlar. Bu nedenle küçülen haritanın beni pek de rahatsız etmediğini söyleyebilirim.

TO Puanı: 88

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar