Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTinder'dan beklenmedik ayrılık kararı! Ülkeden çıkıyorlar

Tinder’dan beklenmedik ayrılık kararı! Ülkeden çıkıyorlar

Tinder’ın sahibi Match Group, flört uygulaması markalarını haziran ayı sonuna kadar Rusya pazarından büsbütün çekeceğini açıkladı. Firma, “insan haklarını muhafazaya kararlı” olduğunu ve şu anda hizmetlerine erişimi çıkıştan evvel sınırlamak için “adımlar attığını” söylüyor.

Match Group, neden artık çekildiğini yahut erişimi evvelce kısıtlamak için ne yaptığını açıklamadı. Şirket yaptığı yorumda sadece istilanın başlamasından bir ay sonra, mart ayında Avrupa bölgesi satışlarının ziyan gördüğünü kabul etti.

Tinder’dan beklenmedik ayrılık kararı! Ülkeden çıkıyorlar

Geçen şubat ayında başlayan Ukrayna işgalinden çabucak sonra çok sayıda teknoloji şirketi Rusya’dan ayrıldı. Apple ve Microsoft, o yılın mart ayı başlarında Rusya’daki tüm satışları durdururken, Netflix, Rus yepyenilerinin çekimini dondurduktan kısa bir mühlet sonra da tüm yayınını durdurdu. İnternet devleri, Rus devlet medya kuruluşları RT ve Sputnik’i de süratli bir halde engelledi. Coca-Cola ve McDonald’s üzere teknoloji dışı markalar da aylar içinde Rusya’dan ayrıldı.

Zamanlamanın arkasındaki nedenler ne olursa olsun, Match’in fazla seçeneği olmayabilir. İşgal yaygın bir kınamayla karşı karşıya kaldı ve Rus liderliğinin fikrini değiştirdiğine dair hiçbir işaret de yok. Hissedar Friends Fiduciary Corp’un yönetici yöneticisi Jeff Perkins, Reuters’e Match’in Rusya’da devam eden varlığının “iyi bir görünüm olmadığını” söyledi, sonuçta savaş hatalarıyla suçlanan bir ülkede iş yapıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar