Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimTogg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Şinasi Kaya: Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği! 1

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg hakkında bahsederken şirketin bir otomobil şirketi olmadığını, büyük bir teknoloji şirketi olmayı vizyonuyla yola çıktıklarını sık sık vurguluyordu. Çeşitli dijital çözümlerle otomobil deneyimini üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyordu. Bu deneyimi dijital ekonomi çözümleriyle birleştirmek için önemli bir adım atıldı. Avalanche blockchain platformunu ve AVAX kripto para birimini geliştiren Ava Labs ile TOGG arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Emin Gün Sirer tarafından kurulan Ava Labs bundan böyle Togg için blockchain teknolojileri geliştirecek. Togg’a özel bir platform oluşturulacak. Togg sahibi olmayan bile bu platformdan yararlanabilecek.

Şinasi Kaya: Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği! 2

Avalanche blockchain teknolojisi ne işe yarayacak?

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile yolculuğa devam edebilecek ya da çevredeki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı cihazın kullandığı blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar ile hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilecek. Ayrıca araçta yapılan bakım ve değişen parçalar blockchain üzerinde tutulacak, böylece güvenilir bir ikinci el piyasası oluşacak.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital ekonominin rolünün arttığını belirterek “İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine şekil verirken en ideal blockchain platformunu tercih ettiğini söyledi ve “Avalanche, tamamlanma süresi bakımından blockchain üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak ve iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar