Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaOtomobilTOGG'a yeni rakip! Xiaomi gaza bastı! Haftada 50 adet araba üretiyor!

TOGG’a yeni rakip! Xiaomi gaza bastı! Haftada 50 adet araba üretiyor!

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden Xiaomi, otomotiv kesimine atılım yapmaya hazırlanıyor. “Xiaomi Automobile” ismi altında yola çıkan şirket, araba üretimine yönelik çalışmalarını hızlandırarak değerli bir kilometre taşına ulaştı. Şimdi prototip evresinde olan ve “MS11” ismi verilen modeli haftada 50 adet üretimle test ediliyor.

Xiaomi, akıllı telefonlar, giyilebilir teknolojiler ve konut aletleri üzere birçok alanda başarılı eserler sunan bir marka olarak bilinse de, otomotiv bölümüne adım atması, şirketin teknoloji alanındaki geniş yelpazesini bir adım daha ileri taşıyor. MS11 modeli, Xiaomi’nin araba dalına girişinin bir ispatı olarak öne çıkıyor.

Xiaomi gaza bastı! Haftada 50 adet araba üretiyor!

Henüz prototip kademesinde olan MS11, geleceğin arabalarına yönelik umut vaat eden bir dizayna ve teknolojiye sahip. Xiaomi, araba üretimine olan bu adımı, akıllı sürüş teknolojileri, irtibatlı araç hizmetleri ve sürdürülebilir güç kaynakları üzere alanlarda da tezli olmayı hedefliyor.

Ancak Xiaomi’nin araba üretimine resmen başlayabilmesi için birtakım resmi izinlere gereksinim duyuyor. Şirketin, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve Ulusal Kalkınma ve Islahat Komitesi’nden gerekli lisansları alması gerekiyor. Bu lisanslar, Çin’de araba üretiminin düzenlenmesi ve denetlenmesi için gereken resmi evrakları içeriyor.

Xiaomi’ye yakın kaynaklar, şirketin bu değerli lisansları önümüzdeki birkaç ay içinde alacağını belirtiyorlar. Bu da Xiaomi’nin seri üretime geçişine ve araba pazarında etkileyici bir varlık haline gelmesine imkan tanıyabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar