Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunTomb Raider 1-3'ün 2024 remasterları harika fiyatıyla öne çıkıyor

Tomb Raider 1-3’ün 2024 remasterları harika fiyatıyla öne çıkıyor

Tomb Raider I-III Remastered, yani Lara Croft’un başrolünde olduğu oyun serisinin yenilenmiş versiyonu, 2024’ün başlarında piyasaya çıkacak. Bu oyun, 1996-98 yılları ortasında Core Design tarafından yıllık olarak çıkarılan özgün Tomb Raider üçlemesini bir ortaya getiriyor. Tekrar yapılandırılan bu versiyon, eski oyunların köşeli poligonları yerine daha çağdaş grafiklerle donatılmış. Lara, son Survivor Üçlemesi’ndeki kadar gerçekçi görünmese de, yepyeni karakter dizaynına sadık kalarak günümüz taşınabilir ve yan oyunlarına daha uyumlu bir görünüm kazanmış.

90’lı yılların orjinal oyunlarına Steam yahut GOG üzerinden PC’de kolay kolay ulaşılabilirken, bu remaster versiyonu hem mevcut hem de eski kuşak konsollara birinci sefer geliyor oluşuyla dikkat çekiyor. Kamera kilitleme üzere hayat kalitesini artıran iyileştirmeler de sunulacak. Eski günlerde bu oyunlarda ustalaşmış olabilirsiniz, lakin 20 yılı aşkın müddettir standart olmayan tank denetimlerini unutmak için hoş bir fırsat bu.

Lara Croft, ikonik bir bayan görüntü oyun karakteri oluşuyla benim için çok değerli. O, oyunlarda bayan kahramanların nadiren rastgele bir cinste yer aldığı bir devirden, şiddet dolu, emperyalist bir Byronic kahraman. Lakin bu remaster serisine olan heyecanımın nedeni büsbütün farklı. Bilhassa Tomb Raider II ve III, Lara’dan bağımsız olarak, eşsiz düzey dizaynlarıyla çocukluğumda tekraren oynadığım en sevdiğim oyunlar ortasında yer alıyor.

Tomb Raider 1-3’ün 2024 remasterları eksiksiz fiyatıyla öne çıkıyor

Croft Malikanesi’nin, üçlemenin yepyeni eğitim kısımlarındaki yerlerini, kendi çocukluk konutum üzere biliyorum. Kar motosikleti atlama kısımlarındaki en kuvvetli atlayışları ustalıkla tamamlamak ve kabile köyündeki her zımnî tuzaktan son anda kaçmayı öğrenmek için saatlerimi harcadım. Harika bir kuğu dalışı yapmanın sevincini yaşadığım üzere, serinin en yeterli vefat animasyonlarından birini izlemek için piranalarla dolu nehire tekraren atladım.

Ancak, bu remaster, gelecek yılın çıkacak yeni oyunları ortasında bu klasikleri tekrar oynamak için harika bir mazeret sunuyor. Aspyr, oyunun 14 Şubat’ta çıkış yapacağını duyurarak zeki bir atak yaptı. Gerçek Tomb Raider hayranları bilir ki, bu Lara Croft’un doğum günü. (2024’te, yepyeni vakit çizelgesine nazaran 1969’da doğduğu için 55 yaşında olacak.

Oyunun kış aylarında çıkış yapması, tatil döneminin fizikî yorgunluğu geçse de mali yorgunluğun devam ettiği bir devir. Birden fazla büyük oyun bu devirde piyasaya çıkmaz, bu da daha mütevazı oyunların ve remasterların dikkat çekme talihini artırır.

Tomb Raider I-III Remastered koleksiyonu, İngiltere’de her platformda £25/$30 fiyat etiketiyle, Nintendo Switch hariç, satışa sunulacak. Ön siparişte %10 indirimle £22.50/$27’ye (Switch için İngiltere’de £24.50) düşüyor. Steam yahut GOG üzerinden yepyeni oyunlara sahip PC oyuncuları için %20 ek indirim de var.

Bu, çağdaş bir AAA oyunun yarı fiyatından daha azına, şimdiye kadar yapılmış en yeterli aksiyon-macera oyunlarının 60 saatlik bir tecrübesini sunuyor. Klasik oyun tekrar çıkışları konusunda bir uzman olarak, son on yıllardaki üçlemelerin remasterları için ödediğinizden çok daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca, anekdot ispatlar, 1990’larda en son Tomb Raider oyununun yaklaşık £30-£35’e mal olduğunu gösteriyor. 2023 için enflasyona uyarlandığında, bu yaklaşık £60’a denk geliyor. 90’ların “retro” olarak geri dönmesi tahminen birinci orta yaş krizimin başlangıcını işaret ediyor olabilir. Lakin en azından sevdiğim çocukluk oyunlarını tercih ettiğim çağdaş oyun sistemlerinde, retro fiyatlarından altı kat daha uygun bir fiyata yine oynayabileceğim çok iştahlıyım.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar