Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobilTürk Telekom ile Korea Telecom ortasında iş birliği

Türk Telekom ile Korea Telecom ortasında iş birliği

İnanç Can Çekmez: Türk Telekom Ile Korea Telecom Ortasında Iş Birliği 1

İspanya’da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Türk Telekom, küresel iş birliği anlaşmalarına devam ediyor. Yaklaşık 5 yıl önce 5G’yi Türkiye’ye getirme çalışmaları için iş birliği yapılan Korea Telecom ile yeni bir anlaşma yapıldı.

Türk Telekom ile Korea Telecom arasında “Dijital Dönüşümde Stratejik İş Birliği” anlaşması imzalandı. 5G ve yapay zeka teknolojileri üzerine yapılan bu anlaşma, IoT tabanlı uygulamalara dayanan akıllı şehirleri kapsayan ‘akıllı alanlar’ projelerini kapsıyor.

Türk Telekom, Mavenir ve ComPro’dan Open vRAN denemesi

15 sa. önce eklendi

Türk Telekom’dan global iş birlikleri

Türk Telekom, MWC’de başka iş birliklerine de imza attı. Parellel Wireless ile Open RAN (Açık Radyo Erişimi) çözümünü pilot olarak belirlenen sahalarda test etmek üzere iş birliği yapma konusunda anlaşma sağlandı. Bulut tabanlı yazılım şirketi Mavenir, sistem entegratörü Compro ve açık radyo erişim teknolojileri üzerinde çalışmalar yapan TIP (Telecom Infra Project) ile de Open vRAN konusunda bir saha denemesi yürütülecek. Nokia ile kritik endüstriyel uygulamalarda hataları minimuma düşürecek, üretimi ve verimliliği artıracak, 5G’nin düşük gecikme, yüksek bant genişliği ve yüksek hız kabiliyetlerini kullanan Endüstri 4.0 denemeleri yapılacak. Huawei ile imzalanan İyi Niyet Sözleşmesi ile 5G’ye hazır şebekelerin geliştirilmesi ve kaliteli şebeke uygulamaları için stratejik vizyon paylaşımının yanı sıra endüstriyel 5G uygulamalarını hayata geçirmek ve ekosistemi geliştirmek için çalışılacak. ZTE ve Netaş ile imzalanan İyi Niyet Sözleşmesi ile yeni nesil teknolojilerin ülkemizde hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Türk Telekom ile Korea Telecom arasında iş birliği

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar