Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter atılımı Elon Musk’a tamı tamına 65 milyar dolar kaybettirdi!

Twitter atılımı Elon Musk’a tamı tamına 65 milyar dolar kaybettirdi!

Elon Musk’ın Twitter serüveni şu an için olumsuz bitmiş gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere dünyanın en zengin insanı, 25 Nisan tarihi itibariyle Twitter’ın tamamını satın almak istediğini açıklamış, bununla birlikte dün yaptığı açıklamayla birlikte bot hesapların düşündüğünden çok daha fazla olmasını bahane ederek bu alım sürecini iptal ettiğini duyurmuştu. Her ne kadar Twitter yönetimi, Elon Musk’ın söz verdiği gibi alım kurallarına riayet etmesi gerektiğinden hareketle ünlü milyarderi dava edeceğini açıklasa da, şu an için Elon Musk bu alım işini kafada bitirmiş gibi görünüyor.

Ancak ortaya çıkan son veriler, Elon Musk’ın Twitter serüveninin kendisine çok pahalıya patladığını gösterdi. Buna göre Musk’ın Twitter açıklamasını yaptığı gün 998,02 dolar seviyesinde seyreden Tesla hisseleri, dünkü son açıklamadan sonra 752,29 dolarak kadar geriledi. Bunun manası aradan geçen yaklaşık 2,5 ayda Tesla hisseleri yaklaşık %24 değer kaybı yaşadı.

Twitter hamlesi Elon Musk’a tamı tamına 65 milyar dolar kaybettirdi!

Eğer bütün büyük şirket hisselerinin düştüğünü ve bunun sadece Tesla ile alakalı bir durum olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü aynı süre içerisinde S&P 500 ortalama %9,2 değer kaybı yaşarken, Dow Jones’daki ortalama düşüş ise %7,9 ile sınırlı kaldı. Yani anlayacağınız Tesla hisselerindeki bu düşüş sadece şirkete ve tabi ki Elon Musk’a bağlı bir tepki olarak kayıtlara geçti.

Tesla hisselerinin yanında her ne kadar tamamına olmasa bile, milyarder ismin hala %9,2’sine sahip olduğu Twitter hisselerinde de yaşanan değer kaybı dikkate alındığında, Elon Musk’ın 2,5 ay içerisinde servetinin en az 65 milyar dolarlık kısmını kaybettiği anlaşılıyor. Ne diyelim, Allah başka dert vermesin.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar