Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Google Cloud faturasını yine ödemeye başladı

Twitter, Google Cloud faturasını yine ödemeye başladı

Konuyla ilgili birinci haberleri kaçırdıysanız kısaca hatırlayalım: Platformer 10 Haziran’da Twitter’ın Google’a kontratlarının 30 Haziran yenileme tarihinden evvel bulut hizmetleri için ödeme yapmayı durdurduğunu bildirmişti. Google’ın altyapısına erişimi kaybetme mümkünlüğü, Twitter’da hizmetlerinin birçoğunu Google sunucularından taşımak için çılgınca bir telaşa yol açtı. Bununla birlikte, bu uğraşın “programın gerisinde kaldığı” ve şirketin kimi şirket içi araçlarının ay sonunda çevrimdışı duruma gelmesine kapı açtığı bildirildi.

Görünüşe nazaran Twitter bu senaryodan kaçınmanın bir yolunu buldu. Bloomberg, şirketin yeni atanan CEO’su Linda Yaccarino’nun “ilişkinin yine yoluna girmesine yardımcı olduğunu” bildirdi. Aslında, iki şirketin reklam ve Google’ın Twitter’ın fiyatlı API’sini kullanmasını içerebilecek daha geniş bir iştirak için pazarlık yaptığı bildiriliyor. Twitter’dan mevzuyla ilgili bir yorum alınmak istendi lakin şirketin irtibata geçilebilecek bir halkla bağlantılar departmanı bulunmuyor.

Twitter, Google Cloud faturasını tekrar ödemeye başladı

Twitter’ın Google Cloud mukavelesi 2018 yılına dayanıyor. Bloomberg’e nazaran mukavele şirkete yılda 200 milyon ila 300 milyon dolar ortasında bir maliyet getirdi ve Elon Musk’ın maliyet düşürme planlarının birinci amaçlarından biri oldu. Google’ın, Twitter’ın ödenmemiş faturaları hakkında konuşmak için milyarderle temasa geçmek için “mücadele ettiği” ve bir noktada teknoloji deviyle de iş yapan SpaceX aracılığıyla ona ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

Twitter, Google Cloud faturasını yine ödemeye başladı

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar