Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter’da hoş bir isim almak için eşsiz fırsat!

Twitter’da hoş bir isim almak için eşsiz fırsat!

Twitter CEO’su Elon Musk, aktif olmayan hesapların silineceğini açıkladı. Musk, Twitter hesabına bir müddettir giriş yapılmamışsa, hesabın silinebileceğini ve takipçi sayısının düşebileceği konusunda ikazda bulundu. Ayrıyeten, muhakkak bir kullanıcı ismi için müsaitlik durumunu bekleyenler için bu paklık sonrası talihlerinin olabileceğini belirtti. Lakin, ölen şahıslara ilişkin hesapların ne olacağına yahut bu hesapların hatıra olarak saklanabilmesi için bir yol sunulup sunulmayacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Musk, Twitter’ın Aralık 2022’de yapacağı “1.5 milyar hesap ismi hür bırakma” açıklamasını hatırlatarak, yıllardır hiç tweet yahut giriş yapmayan hesapların silineceğini netleştirdi. Lakin, Twitter’ın mavi doğrulama işaretleri artık satın alınabilir hale geldiği için, aktif olmayan hesapların talep edilmesi, Twitter için sahtekarlık sıkıntısına yol açabilir.

ID Software’in kurucusu John Carmack, Musk’ın tweetine cevap vererek, faal olmayan hesapların silinmesinin tarihi tweet kaynaklarını kaybetmenin daha sıkıntı hale getirebileceğini belirtti. Bu, yıllar evvelki Twitter hususlarının kullanılamayan tweet boşluklarıyla parçalanmasına neden olabilir.

Twitter’da hoş bir isim almak için eşsiz fırsat!

Musk, Twitter’ı 2022’nin sonlarında 44 milyar dolara satın aldı ve o vakitten beri platform kıymetli değişiklikler yaşadı. Twitter, artan nefret söylemi, hesap sahtekarlığı ve geçmiş hesapların doğrulama işaretlerinin alınması üzere birçok tartışmaya karıştı. Son vakitlerde, bir kusur, Twitter Circle’daki özel tweetlerin Circle dışında görünür hale gelmesine neden oldu.

Twitter’ın bu paklık konusunda şimdi bir açıklama yapmamasına karşın, Musk’ın açıklaması, Twitter hesaplarını faal tutmak isteyen kullanıcıları huzursuz etmiştir. Şayet hesaplarının silinmesini istemiyorsanız, hesabınıza tertipli olarak giriş yapmanız önerilir. Ayrıyeten, hesabınızın silinmesi durumunda, kullanıcı isminizi tekrar almak için bir bahtınız olmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar