Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'da paylaşım yapmak bile paralı olacak!

Twitter’da paylaşım yapmak bile paralı olacak!

Sosyal medya devi X, temel özellikleri kullanmak için yıllık bir abonelik modelini test etmeye hazırlanıyor. Bu yeni model “Not A Bot” ismini taşıyor ve kullanıcılara yıllık 1 dolar karşılığında temel Twitter özelliklerine erişim sağlayacak. X, bu yeni abonelik modelini, bilhassa platformu daha inançlı ve daha nitelikli hale getirme emelini taşıyor.

Not A Bot aboneliği, X’in temel özelliklerine erişim sağlayacak bir fiyatlı hizmet olacak. Kullanıcılar, yıllık 1 dolar karşılığında bu aboneliği satın alabilecekler. Not A Bot aboneliği ile kullanıcılar, paylaşım yapma, gönderileri okuma okuma, beğenme, retweetleme, görüntüleri izleme ve hesapları takip etme üzere temel fonksiyonlara erişebilecekler. Bu özellikler, fiyatsız kullanıcılar için ulaşılabilir olmayacak.

Twitter’da paylaşım yapmak bile paralı olacak!

Peki ancak X’i para ödemeden kullanma zamanı sona mı eriyor? Bu sorunun karşılığı kısmen evet kısmen hayır. Daha açık tabir etmek gerekirse bu bilhassa birlikte sıradan kullanıcılar artık paylaşım yapamayacak. Yalnızca gönderileri okuyacak ve görüntüleri izleyebilecek.

Şirketin Not A Bot abonelik modeli, kullanıcılar ve platform üzerindeki tesirleri açısından merakla bekleniyor. Bu yeni model, bilhassa temel X tecrübesini daha uygun hale getirmeyi ve spam, otomatik hesaplar ve makus hedefli içeriklerle uğraş etmeyi hedefliyor. Platformun güvenliği ve içerik kalitesini artırmak ismine atılan bu adım, X kullanıcıları için olumlu bir gelişme olarak görülebilir. X’in Not A Bot abonelik modelinin test sonuçlarına nazaran, bu yeni özellik daha fazla kullanıcıya sunulabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar