Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOyunValve, Portal Cihanında Geçen Fiyatsız Bir Oyun Çıkardı

Valve, Portal Cihanında Geçen Fiyatsız Bir Oyun Çıkardı

Valve, taşınabilir konsolunun resmi çıkışını kutlamak için Portal’dan ilham alan ve Steam Deck uyumlu olan yeni oyununu 1 Mart itibarıyla piyasaya sürdü. Bu ücretsiz oyun, Steam sayfasında Deck için kısa ve etkileşimli bir eğitim olarak tanımlanıyor ve oyunun, taşınabilir konsolun kontrolleri ve özellikleri konusunda kullanıcılara rehberlik etmesinin amaçlandığı belirtiliyor.

Aperture Desk Job adlı bu oyun, Aperture Science’daki ilk gününüzde giriş seviyesi bir çalışan olarak oynuyorsunuz. Yeni bir çalışan olarak, şirketin hiyerarşisinde tırmanırken çok çalışmayı planlıyorsunuz ve hala tutkular ve hayallerle dolusunuz. Ancak gerçek hayatta olduğu gibi, burada da işler asla tam olarak planlandığınız gibi gitmiyor.

Valve, kullanıcıları bu oyunun Portal 3 olmadığı konusunda uyarıyor. Bununla birlikte Aperture Desk Job’un hikayesi, Portal ile aynı evrende geçiyor. Bu nedenle oyuncular Portal serisiyle çeşitli benzerlikler, tekrar eden temalar ve arada sırada easter egg’ler ile karşılaşacaklar.

Oyunu çalıştırmak için gereken minimum sistem gereksinimleri, günümüz standartlarına kıyasla son derece makul:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Grafik Kartı: GTX 1060 / RX 580 – 6 GB
  • Depolama Alanı: 4 GB

Bu arada Steam Deck sahibi olmasanız bile, oyunu bilgisayarınıza indirip tecrübe edebilirsiniz. Aperture Desk Job oyununun Steam sayfasına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar