Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilVivo V1+ Görüntüleme Çipi X80 Serisinde Yerini Alacak

Vivo V1+ Görüntüleme Çipi X80 Serisinde Yerini Alacak

Vivo, 25 Nisan tarihinde lansmanı yapılması planlanan X80 serisi içerisinde Vivo V1+ görüntüleme çipinin yer alacağını duyurdu. Çip hem MediaTek Dimensity 9000 hem de Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 desteğine sahip. V1+’ın geliştirilmesinde Vivo’nuun MediaTek ile çalıştığı ve 30 yeni patent başvurusunda bulunduğu da bilgiler arasında. Ek olarak Vivo, kendi özel görüntü işlemcisinin farklı şirketlere ait üst düzey çipsetlerle çalışabilen ilk işlemci olduğunu vurguluyor.

Gürültü azaltma algoritmasının ince ayarıyla V1+, ortam aydınlatmasının 1 lüksten az olduğu durumlarda gece çekimleri yapabilecek kadar yetenekli. Bu aynı zamanda çipin 32 MB SRAM ve 8 GB/sn veri çıkış hızı ile mümkün oluyor.

Ek olarak vivo, görüntü parlaklığında yüzde 16 ve beyaz dengesi doğruluğunda yüzde 12 oranında iyileştirmeler ifade ediyor. Bir fotoğrafın en göze çarpan kısımları aslında parlaklıkta yüzde 350’ye varan daha fazla artış görebilir. Bu da fotoğraflarınızın daha parlak ve daha şeffaf görünmesini sağlayarak daha fazla ayrıntının algılanmasını sağlıyor. Zeiss Natural Color, renk doğruluğunda ve ince ton ayarlamalarında yüzde 8,3’lük bir iyileştirme elde edebiliyor.

V1+ ayrıca daha fazla oyunun 90 FPS veya 120 FPS’de çalışmasını sağlayabilecek yapıda. Bu nedenle çip şu anda Vivo ve iQOO telefonları tarafından kullanılan Pixelworks’ün mevcut teknolojisinin yerini alabilir.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar