Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilVivo’nun bütçe dostu akıllı telefonu Y22 kendini gösterdi

Vivo’nun bütçe dostu akıllı telefonu Y22 kendini gösterdi

Vivo, uygun fiyat segmenti için tasarlanmış olan Vivo Y22 Serisi’nin yeni bir üyesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Vivo Y22T, NBTC’de görülmüş ve Geekbench’te birtakım özellik bilgileri ile tespit edilmişti. Birebir aygıt, Bluetooth 5.0 modülünün varlığını onaylayarak Bluetooth SIG sertifikasında da göründü.

Geekbench’te belirlenen bilgilere nazaran bu telefon, “Bengal” model ismini taşıyor ve 4G LTE ağını destekliyor. Tek çekirdekli testlerde 377, çok çekirdekli testlerde ise 1501 puan aldı. Aygıtın içerisinde sekiz çekirdekli bir Qualcomm yonga seti bulunuyor. Bu yonga setinin dört çekirdeği 2.40GHz ve dört çekirdeği ise 1.90GHz frekansta çalışıyor. Telefonun 6GB RAM seçeneği bulunurken, 4GB RAM seçeneğinin de olacağını iddia ediyoruz.

Vivo’nun bütçe dostu akıllı telefonu Y22 kendini gösterdi

Yeni aygıtın beklenen özellikleri ortasında 5000 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor ve bu batarya 18W süratli şarj dayanağıyla gelecek. Telefon kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak. Art tarafta, 50MP ana kamera ve 2MP ikincil sensör olmak üzere çift kamera konseyimi bulunacak. Selfie ve görüntü görüşmeleri için 8MP ön kamera da aygıtta yer alacak.

Duyumlara nazaran Vivo Y22T, uygun bir fiyatla piyasaya sürülecek eski bir modelin tekrar markalanmış hali olacak. Bu yeni modelle, serinin evvelki modelleri ortasındaki farkları belirlemek sıkıntı olabilir. Yani, Y22T’nin tasarımı ve donanımı, evvelki modellerle epeyce misal olacak ancak fiyatı epey rekabetçi olacak.

Sonuç olarak, Vivo’nun yeni Y22T modeli, uygun fiyatlı telefon segmentinde değerli bir yer edinmeye aday görünüyor. Bilhassa batarya kapasitesi, kamerası ve süratli şarj dayanağı üzere özellikleriyle dikkat çekiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar