Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaOtomobilVolkswagen HarmonyOS kullanabilir! İmzalar an meselesi!

Volkswagen HarmonyOS kullanabilir! İmzalar an meselesi!

Alman otomotiv devi Volkswagen, müşterilerine daha uygun bir bilgi-eğlence tecrübesi sunmak için tahlil arayışına girdi. Şirketin Çin operasyonlarını yürüten takım, arabalarında kullanacakları multimedya sisteminin işletim sistemini belirlemek için çalışmalara başladı ve tercihlerini HarmonyOS’tan yana kullandı. Çin’de yerli eserlere karşı artan ilgi, Volkswagen markasının da dikkatini çekti. Hatta HarmonyOS işletim sistemine geçiş için Huawei ile ortak bir çalışma başlatıldığı da biliniyor. Fakat elde edilen bilgilere nazaran, Volkswagen’in Avrupa pazarında Android Auto’yu kullanmaya devam etmeyi planladığı söz ediliyor.

Volkswagen HarmonyOS kullanabilir! İmzalar an meselesi!

Volkswagen, teknolojik gelişmeleri takip ederek ve kullanıcı beklentilerini karşılamak hedefiyle bilgi-eğlence sistemlerini geliştirmeyi sürdürüyor. Bu çerçevede, Çin operasyonlarını yürüten takım, arabalarında kullanacakları işletim sistemini belirlemek için çalışmalara girişti. Bunun için öne çıkan sistem ise HarmonyOS oldu.

Volkswagen’in HarmonyOS’a geçiş konusunda Huawei ile ortak bir çalışma başlatması, iki dev markanın bir ortaya gelerek kullanıcılarına daha düzgün bir tecrübe sunmayı hedeflediğini gösteriyor. Huawei’nin kendi işletim sistemi, bilindiği üzere akıllı telefon ve öteki aygıtlar için alternatif olarak geliştirilmiş bir işletim sistemi. İşte artık bu sistem, Volkswagen’in Çin pazarında satacağı modellerde kullanılacak olan multimedya sisteminin temelini oluşturacak.

Volkswagen’in HarmonyOS’u tercih etme ve Huawei ile ortak çalışma başlatma kararı, Çin pazarındaki büyüme potansiyelini gösteriyor. Çin’deki yerli üretim eserlere olan ilginin artması, otomotiv bölümünde de tesirini gösteriyor ve Volkswagen bu değişime ayak uydurma emeliyle hareket ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar