Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaBilimWarren Buffet kripto paralara göz kırptı, Visa ve Mastercard payları çakıldı

Warren Buffet kripto paralara göz kırptı, Visa ve Mastercard payları çakıldı

İnanç Can Çekmez: Warren Buffet Kripto Paralara Göz Kırptı, Visa Ve Mastercard Payları Çakıldı 1

Doğrudan kripto paralara yatırımı olmasa da ünlü milyarder Warren Buffet, bu alanda potansiyel taşıdığına inandığı girişimlere önemli yatırımlar yaptı. Son yatırımı ise Visa ve Mastercard’ı üzdü.

Warren Buffet’tan Nubank yatırımı

Latin Amerika’nın en büyük bankası olarak gösterilen Brezilyalı Nubank, New York borsasında listelendi ve 41.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı. Warren Buffet listeleme öncesi 500 milyon dolar yatırım yapmıştı. Sonrasında bir 500 milyon dolar daha yatırım yaparak 1 milyar dolara ulaştı. Berkeley Hathaway böylece yüzde 10 hisseye sahip oldu.

Paribu Token satış detayları belli oldu

19 sa. önce eklendi

Nubank’ın Brezilya’da Bitcoin ETF’si sunan Easynvest girişimini satın alması dikkat çeken olaylardan birisi olarak gösteriliyor. Warren Buffet’ı cezbeden de bu olmuş. Üstelik 1.8 milyar dolarlık Visa ve 1.3 milyar dolarlık Mastercard hisselerini de elden çıkarmış.

Bu da ünlü yatırımcının gelecekte dijital varlıklara daha fazla önem vereceğini gösteriyor. Zira portföyünde bulunan girişimlerin 24 milyar dolar olan değerlemesi şu anda 63 milyar dolara yükselmiş durumda.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Warren Buffet’tan yeni yatırım

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar