Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilWhatsApp Bir Defa Daha iPad Tabletlere Göz Kırptı

WhatsApp Bir Defa Daha iPad Tabletlere Göz Kırptı

WhatsApp müdürü Will Cathcart’a göre, WhatsApp yakın gelecekte iPad tabletlere gelebilir. The Verge’e röportaj veren Cathcart, kullanıcıların uzun zamandır bir iPad iPad uygulamasını sorduğunu ve şirketin “bunu yapmayı çok seveceğini” söylemiş.

Cathcart, WhatsApp ‌iPad‌ uygulaması için bir çıkış tarihi taahhüt etmiş değil ancak Meta’nın çatısı altındaki şirket hali hazırda bir uygulama oluşturmak için gerekli temel yapıya sahip. WhatsApp müdürü “Birden fazla cihazı desteklemek için teknoloji üzerinde çok çalıştık” derken “Web ve masaüstü uygulamalarımız artık buna sahip. Çoklu cihazım açıksa, telefonumu kapatabilir veya ağ bağlantımı kaybedebilir ve yine de masaüstümde mesajlar alabilirim. Bu, bir tablet uygulaması için gerçekten önemli olurdu. Yani temel teknoloji orada.” ifadelerini kullanıyor.

Şu anda WhatsApp, iPhone’da, masaüstünde ve web’de kullanılabilir durumda. Hala iPad’e özel bir uygulama ise rakiplerinin aksine dışarıda bırakıldı. WhatsApp, uygulamanın masaüstü ve web sürümlerinin bir “iPhone” olmadan kullanılmasına izin veren çoklu cihaz desteğini test ediyor ve bu işlev iPad uygulamasının da yolunu açıyor.

Bakalım kullanıcıların uzun zamandır beklediği bu gelişme ne zaman hayata geçirilecek?

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar