Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp, Çoklu Aygıt Takviyesi 2.0 İçin Çalışıyor

WhatsApp, Çoklu Aygıt Takviyesi 2.0 İçin Çalışıyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir aynı hesabın ek bir tablette veya cep telefonunda kullanılmasına imkan sağlayacak olan çoklu cihaz desteği 2.0 üzerinde çalışıyor. Söz konusu işlevselliğin ne zaman kullanıma sunulacağı kullanıcılar tarafından merak edilirken, WABetaInfo WhatsApp çoklu cihaz 2.0 özelliği ile ilgili bazı önemli bilgileri takipçileriyle paylaştı.

Henüz test aşamasında olan bu özellik sayesinde kullanıcıların aynı WhatsApp hesabını farklı cihazlar üzerinden kullanabileceklerine dikkat çeken WABetaInfo, ayrıca iPad kullanıcıların da bu özellik vasıtasıyla WhatsApp uygulamasına kavuşacaklarını da müjdeledi.

Bildiğiniz gibi iPad’ler için henüz yerel bir WhatsApp uygulaması bulunmuyor. Milyonlarca iPad kullanıcısının gözü kulağı Facebook’tan gelebilecek olan resmi açıklamaya odaklanmışken, son raporlara göre çoklu cihaz desteğiyle birlikte iPad’lerin de WhatsApp desteğine kavuşacağı belirtilmiş.

Haberin hemen başında da belirttiğimiz gibi bahsi geçen özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklar bahsi geçen özelliğin ve desteğin en kısa süre içerisinde sağlanabileceğini tahmin ediyorlar.

Kaynak:  Technopat

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar