Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp, Telegram'dan Araklamaya Devam Ediyor: Kanallar'daki Mesajlar Yanıtlanabilecek!

WhatsApp, Telegram’dan Araklamaya Devam Ediyor: Kanallar’daki Mesajlar Yanıtlanabilecek!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için henüz geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. WhatsApp’ın 2.23.20.6 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, uygulamanın Telegram’dan “arakladığı” en yeni hizmet olacak. Peki WhatsApp, bu kez hangi özelliği kopyalamak için kolları sıvadı?

WhatsApp’ın yine Telegram’dan kopyalanan özellikler arasında yer alan Kanallar özelliği, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, bir kanala katıldıktan sonra burada paylaşılan mesajlara emoji ile tepki verebiliyorlar. 2.23.20.6 kodlu Android beta sürüm, Kanallar özelliğine kullanıcıların da mesajla dahil olabileceklerini gözler önüne seriyor. Kanal yöneticisi izin verirse, paylaşılan bir gönderinin altına mesaj bırakılabilecek. Evet, Telegram’daki ile aynı deneyim yaşatılacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek:

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp, Telegram'Dan Araklamaya Devam Ediyor: Kanallar'Daki Mesajlar Yanıtlanabilecek! 1

WhatsApp’ın yeni özelliği kullanılabilir olduğunda, kullanıcılar için “yanıtlar” isimli yeni bir bölüm açılacak. Buna dokunan kullanıcı, kanaldaki bir paylaşımın altına yazılmış mesajları görüntüleyebilecek. Kesinleşmiş bir şey yok ancak bu bölümün sadece gönderilen yanıtları okumak için değil, yanıt yazmak için de kullanılacağını düşünüyoruz. Bazı kullanıcılar, Kanallar özelliğine eklenecek yanıt verme özelliğinden memnun kalacaklar gibi görünüyor.

Meta, WhatsApp’ın Kanallar için geliştirilen yanıtlama özelliğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağını bilmiyoruz. Ancak özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Kanaldaki mesajı yanıtlama özelliği, muhtemelen birkaç ay sonra tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar