Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp yeni bir özellik olarak artık sticker’da önerebilecek

WhatsApp yeni bir özellik olarak artık sticker’da önerebilecek

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu olan WhatsApp, yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Bu güncelleme, bir çıkartma teklif özelliğini içeriyor. Kelam konusu güncelleme, 2.23.14.16 versiyon numarasıyla, Google Play Beta Programı üzerinden beta testçilerine sunulmaya başlandı.

Çıkartmalar, 2018’de WhatsApp’a eklendi ve kullanıcılarına arkadaşları ve ailesiyle bağlantı kurarken daha eğlenceli ve söz dolu bir formül sağladı. Kullanıcılara tıpkı vakitte üçüncü taraf uygulamalar tarafından oluşturulan çıkartma paketlerini içe aktarma seçeneği sunuldu. Bu çıkartmaların belli emojilerle ilişkilendirilmesi gerekiyordu.

WhatsApp, bu gerekliliği, belli beta testçilerine bir çıkartma arama özelliği sunarak kullanıyor. En son beta güncellemesiyle, kullanıcılar klavyenin üzerinde yeni bir çıkartma tepsisi fark edecekler. Bu tepsi, sohbet çubuğuna girilen emojilerle ilişkilendirilmiş çıkartmaları gösterir ve böylelikle duruma uygun çıkartmayı bulup göndermeyi daha kolay hale getirir.

Bu özelliği denemek isteyen kullanıcılara, WhatsApp’ın yerleşik çıkartma mağazasından Cuppy çıkartma paketini indirmeleri ve bir emojiyi sohbet çubuğuna yazmaları önerilir. Şayet çıkartma teklif özelliği WhatsApp hesabınız için etkinleştirilmişse, yeni çıkartma tepsisini kullanabilir ve istediğiniz çıkartmayı süratlice gönderebilirsiniz.

WhatsApp yeni bir özellik olarak artık sticker’da önerebilecek

Bu özellik, bilhassa yüklü çıkartma sayısı arttıkça önemli avantajlar sağlar. Büyük bir koleksiyon içinde muhakkak çıkartmaları bulmak sıkıntı olabilir, ancak çıkartma teklif özelliği bu süreci hızlandırır ve kullanıcılara vakit kazandırır. Ek olarak, bu özellik, üçüncü taraf çıkartmaları ile de uyumludur, lakin bu takviyesi aktifleştirmek için çıkartma paketlerinin modifikasyonu gerekebilir.

Çıkartma teklif özelliği şu anda en son WhatsApp beta sürümünü Android’de kurmuş olan kimi beta testçilerine sunulmuş durumda ve önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya kademeli olarak sunulacak. Bu özelliğin, gelecekte WhatsApp’ın iOS sürümünü kullanan beta testçilerine de genişletilebileceği mümkün.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar