Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp'a değerli bir güncelleme geliyor! Herşey değişecek

WhatsApp’a değerli bir güncelleme geliyor! Herşey değişecek

WABetainfo tarafından fark edilen bu yeni özellikle, yakın zamanda gelecek bir güncelleme ile WhatsApp durumuna hızlı tepkiler verilebilecek. Açıklamaya göre:

“Hızlı Tepkiler, WhatsApp’ta bir durum güncellemesini görüntülerken, bu güncellemeye hızlı bir şekilde bir emoji gönderebilmenizin bir yolu, yani Instagram’da bir Story’ye tepki verirken kullandığımız özelliğin aynısı!”

Yayınlanan ekran görüntüsünde WhatsApp’ın ilk olarak sekiz farklı emoji ekleme planı üzerinde çalıştığı görülüyor: kalp gözlü gülen yüz, sevinçten gözyaşlı yüz, ağzı açık yüz, ağlayan yüz, katlanmış eller, alkışlayan eller, parti şapkası ve yüz puan.

WABetaInfo’ya göre “duruma bir tepki gönderildiğinde, bu tepki sohbette basit bir emoji olarak görülecek”. Ancak WhatsApp’ın tepkinin yalnızca Durum’da görülebileceği bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıp çalışmadığı henüz belli değil.

Bu özelliğin şimdilik sadece masaüstü sürümü için geliştirildiği söyleniyor, ancak muhtemelen aynı işlev bir süre içinde iOS ve Android kullanıcıları için de görülebilecek.

Masaüstü için WhatsApp‘tan bahseden WABetaInfo’ya göre, grup anketleri yapılabilmesini sağlayacak bir diğer özellik de yolda:

“Anket yayınlandıktan sonra siz ve diğer kişiler seçeneklere oy verebilir ve diğer katılımcılar tüm oyları görebilir. Aslında WhatsApp, belirli bir seçeneğe kimin oy verdiğini kontrol etmeye izin veren bir özellik geliştirmedi, ancak belki gelecekteki bir güncelleme için planlanıyor: grup anketleri geliştirilme aşamasında olduğundan, bazı özellikler hala eksik ve bunlardan biri olabilir.”

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar