Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaYazılımWindows 11’in pazar hissesi tüm vakitlerin tepesini gördü

Windows 11’in pazar hissesi tüm vakitlerin tepesini gördü

Şinasi Kaya: Windows 11’In Pazar Hissesi Tüm Vakitlerin Tepesini Gördü 1 Web trafiği tahlil şirketi StatCounter’ın son raporlarında Microsoft için hem âlâ hem de berbat haberler bulunuyor. Evvelki haberlerimizde esasen Microsoft Edge tarayıcının artık dünyanın en tanınan ikinci tarayıcısı olmadığını sizlere aktarmıştık. Yeterli haber şu ki, Windows 11 tüm vakitlerin en yüksek pazar hissesine ulaştı.

Windows 11 yavaş lakin emin adımlarla büyüyor

Nisan ayı sonuçları itibariyle Windows 11‘in bir evvelki aya kıyasla yüzde 2,06‘lık bir artışla masaüstü Windows sürümleri ortasındaki hissesini yüzde 23,01’e yükseltti. İşletim sisteminin ulaştığı bu oran tüm vakitlerin en yükseği pozisyonunda. Windows 11’in tutturduğu istikrarlı artışı devam ettirip ettiremeyeceğini vakit gösterecek.

Şinasi Kaya: Windows 11’In Pazar Hissesi Tüm Vakitlerin Tepesini Gördü 3 Öte yandan Windows 11’in kullanıcı hissesini artırmasına karşın, insanların işletim sistemine geçişinin bu kadar yavaş olması Microsoft’u muhtemelen hayal kırıklığına uğratacaktır. Windows 10‘un yüzde 71,45‘lik hissesi, bir müddettir kıymetli bir yeni özellik almamasına karşın eski işletim sistemini açık orta farkla başkan tutmaya yetiyor. Windows 10 geçtiğimiz aralık ayında yüzde 67 düzeylerine gerilemişti lakin pazar hissesini eski düzeylerine tekrar yükselterek stabil ilerleyişini sürdürüyor.

Microsoft bir mühlet evvel Windows 10’a artık büyük güncellemeler sunmayacağını açıklamıştı. Bu atılımın insanları Windows 10’dan 11’e geçirmek için kâfi mi olacağını yoksa Windows 7’de gördüğümüz üzere beşerler işletim sistemine bağlı kalmaya devam mı edecekleri önümüzdeki aylar gösterecek. Bu ortada genel işletim sistemi sıralamasında ise minik değişiklikler var. Genel sıralama ise şu formda: Android (%37.98), Windows (%27.85), iOS (%17.49) ve OS X (%7.84).

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar