Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 14 serisinin tanıtım tarihi aşikâr oldu

Xiaomi 14 serisinin tanıtım tarihi aşikâr oldu

Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi’nin 14 serisi telefonları hakkındaki söylentiler epeyce uzun müddettir gündemde. Söylenenlere nazaran, bu eserler Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilecek birinci akıllı telefonlar olacak.

Bunlar resmi olarak Kasım ayında duyurulacak olarak bekleniyordu zira Qualcomm’un yeni kuşak amiral gemisi taşınabilir yonga seti bu ayın sonunda açıklanacak. Fakat artık, çeşitli kaynaklar bu aygıtların Ekim ayında açıklanacağını belirtiyor. Ayrıntılara bir göz atalım.

ITHome’a nazaran, Weibo’da yer alan birkaç blog muharriri, Xiaomi 14 serisinin 27 Ekim’de başlatılacağını belirtiyor. Hatta bir Xiaomi mağaza çalışanı da bunu teyit ediyor.

Eğer bu bilgi doğruysa, yaklaşan Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlar, Snapdragon Tepesi 2023’ün çabucak sonraki günü, 27 Ekim’de ortaya çıkacak. Bilgisi olmayanlar için, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti konferansı 24-26 Ekim tarihlerinde Hawaii’de gerçekleştirilecek.

Xiaomi 14 serisinin tanıtım tarihi belirli oldu

Sızıntı ve söylentilere nazaran, Xiaomi 14 serisi; Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro ve Xiaomi 14 Ultra olmak üzere üç modelden oluşacak. Fakat bu yıl sadece standart ve pro modelleri piyasaya sürülecek, ultra model ise gelecek yıl tanıtılacak. İkilinin yine tasarlanmış bir dizaynla geleceği belirtiliyor. Hatta pro modeli için olan kılıfları elde ettik, bu da dizayndaki değişiklikleri doğruluyor.

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro, sırasıyla 23127PN0CC ve 23116PN5BC model numaralarına sahiptir ve yakın vakitte 3C ve TENAA tarafından sertifikalandırıldı. Her ikisi de üç farklı odak uzaklığına sahip Leica tarafından ayarlanmış kameralar ile birlikte gelecek. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max üzere, Xiaomi 14 Pro’nun da titanyum bir çerçeve ve uydu ilişkisine sahip olacağı söyleniyor. Son olarak, bu aygıtlar MIUI 15 ile birlikte gelecek, bu yeni sürüm Xiaomi’nin taşınabilir yazılımının da telefonlarla birlikte resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar