Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilXiaomi araba konusunda iddialı!

Xiaomi araba konusunda iddialı!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin otomotiv kesimine adım atışıyla ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Xiaomi’nin birinci elektrikli arabası olan Xiaomi SU7 üzerinde gerçekleştirilen ARGE çalışmalarının maliyeti hakkında konuşan Jun, bu alana 1.4 milyar doların üzerinde yatırım yapıldığını belirtti. Projede 3.400’den fazla mühendisin yer aldığını da söz eden Jun, Xiaomi’nin otomotiv dalına önemli bir odaklanma ve kaynak ayırma kararı aldığını vurguladı.

Lei Jun, otomobil projesine yönelik yapılan bu yatırımların, Xiaomi’nin elektrikli araba pazarında etkileyici bir varlık olma maksadına odaklanan stratejisinin bir modülü olduğunu belirtti. Fakat CEO, tıpkı vakitte ağır taleple müsabaka ihtimalinden ötürü bir telaş taşıdığını lisana getirdi. Xiaomi SU7’nin beklenenin üzerinde talep görmesi ve bunun karşılanamaması durumunda, bu durumun markanın güvenilirliğine ziyan verebileceğini söyledi.

Xiaomi araba konusunda iddialı!

Xiaomi’nin araba pazarına girişinin arkasında, elektrikli araba talebinin süratle arttığı ve teknoloji şirketlerinin bu alana yönelik ilgisinin giderek yükseldiği bir periyot bulunuyor. Xiaomi, bu rekabetçi dalda kendisine bir yer edinmeyi hedefliyor ve SU7 modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor.

Xiaomi SU7’nin teknik özellikleri ve lansman tarihi şimdi resmi olarak açıklanmış değil. Fakat şirketin CEO’sunun yaptığı açıklamalar, Xiaomi’nin araba projesine duyduğu inancı ve bu alandaki kararlılığını gösteriyor. Xiaomi’nin elektrikli araba pazarındaki performansı, şirketin gelecekteki otomotiv projeleri için de belirleyici olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar