Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 'Güçsüz' Telefonları için MIUI Go Arayüzünü Duyuracak

Xiaomi ‘Güçsüz’ Telefonları için MIUI Go Arayüzünü Duyuracak

Yaklaşık 12 yıl önce kendi arayüzünü oluşturmaya başlayan ve Android’i iOS benzeri bir hale getiren MIUI, 2010 yılından beri sürekli güncelleniyor. Birkaç yılda bir ikonlar tarafında hatırı sayılır yenilikler yaşayan arayüz, her yıl daha fazla özellik ile telefonlara sunuluyor. Bu sürekli değişen birtakım şey ise güçsüz sayılabilecek telefonları fazlasıyla yoruyor. Xiaomi de bu durumu değiştirmek için MIUI Go’nun üzerinde çalışıyor.

Tıpkı Android Go gibi düşük sistemli telefonlar için tasarlanan MIUI Go arayüzü, az miktarda RAM ve depolama tüketirken, uygulamalar ve özellikler de buna paralel olarak değiştiriliyor. Xiaomi, 5 yıldır piyasada olan Android Go’yu yeni MIUI Go ile harmanlayarak piyasaya sürecek.

Xiaomi bütçe dostu telefonlar için MIUI Go’yu geliştiriyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi 'Güçsüz' Telefonları Için Miui Go Arayüzünü Duyuracak 1

İlerleyen günlerde alt markalarında POCO’nun bünyesinde C40 modelini tanıtacak olan Xiaomi, yeni arayüzünü ilk kez bu cihazda kullanıma sunabilir. Ortaya çıkan bilgilere göre performans olarak Mediatek Helio G35 ile Snapdragon 450 arasına konumlandırılan JLQ JR510 isimli bir çipi telefona yerleştirecek olan Xiaomi, fiyat tarafını da buna paralel olarak çok düşük tutacak.

Ayrıca kullanıcıların sorun yaşamaması için MIUI Go üzerinde çalıştı ortaya çıkan Çinli teknoloji devi, yakın zamanda düşük bütçeli telefonlara hitap eden arayüzünü piyasaya sürebilir. Bu da ilerleyen günlerde diğer üreticileri ‘Go’ arayüzler tasarlamaya itebilir.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar