Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaYazılımYapay zeka ChatGPT artık kiralık mesken bulacak

Yapay zeka ChatGPT artık kiralık mesken bulacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Chatgpt Artık Kiralık Mesken Bulacak 1 Yapay zekanın ve ChatGPT’nin girdiği kesim sayısı giderek artma devam ediyor. Görünüşe nazaran sohbet robotu artık de emlak dalına adım atıyor. 2006 yılında eski Microsoft yöneticileri ve Microsoft yan eseri Expedia’nın kurucuları olan Rich Barton ve Lloyd Frink tarafından kurulan emlak piyasası şirketi Zillow, ChatGPT entegrasyonunu duyurdu.

ChatGPT artık konut bulacak

Zillow ChatGPT eklentisi olarak isimlendirilen araç etkinleştirildiğinde kullanıcılar ChatGPT’ye ne tıp bir mülk satın almak yahut kiralamak istediklerini söyleyebilir, pozisyon, fiyat ve yatak odası sayısı üzere kriterleri paylaşabilirler. ChatGPT daha sonra Zillow’un veritabanına ulaşarak ve aradığınız kriterlere uygun birtakım seçenekler sunacak.

Zillow CTO’su David Beitel yaptığı açıklamada “Üretken yapay zeka insanların bilgi arama sistemlerini değiştiriyor. Bunun muazzam potansiyelinin farkındayız ve gelecekte OpenAI teknolojisiyle daha fazla teknolojik yenilik geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

ChatGPT’nin emlak dalına girmesi, mesken arama ve kiralama alanında kelam sahibi olması kullanıcıların artık olmasa bile ilerleyen periyotlarda en uygun fiyatı bulmasını sağlayabilir. Bu yararın sağlanması ise aradığınız pozisyondaki tüm konutların çevrimiçi olarak listelenmesi gerekecek. ABD’de Zillow kendi alanında büyük bir firma olsa da neden bir kişi pozisyon, fiyat ve istediği yatak odası sayısını direkt Zillow’a girmek yerine ChatGPT’ye girecek sorusu havada bir yerde kalıyor. Zillow ChatGPT eklentisi halihazırda hudutlu sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Eklenti şu anda alfa test evresinde ve bitmiş bir eser olmaktan şimdilik çok uzakta.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar