Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilYeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare 2 olacağı katılaştı

Yeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare 2 olacağı katılaştı

Şinasi Kaya: Yeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare 2 olacağı katılaştı 1

Geçtiğimiz haftalar, Call of Duty hayranları için oldukça bilgi dolu oldu. Microsoft tarafından Call of Duty’nin multiplatform oyun olarak devam edeceğinin açıklanmasının ardından 2022 yılında çıkacak olan Call of Duty hakkında bilgiler gelmeye başladı. Sosyal medyada birçok iddianın ardından Call of Duty, sosyal medya hesaplarından Call of Duty’nin geleceği hakkında bilgiler paylaştı.

Bu sene çıkacak olan Call of Duty, Modern Warfare’ın devamı olacak

İsmi resmi olarak açıklanmasa da 2022 yılında çıkacak olan Call of Duty’nin, 2019 yılında çıkan Modern Warfare’in devamı olacağı resmi olarak açıklandı. Oyun, Modern Warfare markasının yaratıcısı olan Infinity Ward tarafından yeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Yeni oyun motoru, bundan sonra çıkacak olan Call of Duty oyunlarında da kullanılacak bu sayede Warzone ile integrasyon daha kolay halledilecek. Oyunun ne zaman çıkacağı açıklanmadı ama her zaman olduğu gibi yılın sonbaharına işaret edildi.

Call of Duty, tekrar Nintendo ile buluşabilir

1 gün önce eklendi

Yeni Warzone da geliyor

Call of Duty’nin gerçekleştirdiği ve birçok içerik üreticisinin katıldığı etkinlikte geliştiriciler, Call of Duty Warzone’un durumundan dolayı özür diledi. Warzone’un bu kadar popüler olacağını tahmin etmediklerini belirten geliştirici takım, Warzone’un ciddi anlamda problemler içerdiğini belirtti. Bu yüzden Warzone, Modern Warfare 2 ile beraber tamamen yenilenecek. Modern Warfare 2 ile aynı oyun motoru ile geliştirilen oyunun başında yine Infinity Ward bulunacak. Yeni Warzone’un Battle Royale türü için ciddi bir evrim olacağını belirten Infinity Ward yöneticisi, yeni Warzone’un özel bir sandbox modu ile geleceğini belirtti. Yeni sandbox modunun ne olacağı bilinmese de birçok kaynak, Escape from Tarkov tarzında yarı açık dünya tarzı bir şey olmasını bekliyor. Infinity Ward ve Raven, Warzone’un durumunu düzeltmek için ise elinden geleni yapacaklarını belirtti.

Şinasi Kaya: Yeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare 2 olacağı katılaştı 2

Modern Warfare 2 sonrası Call of Duty

Microsoft’un Activision’ın geleceği hakkındaki hamlelerinin 2023 sonrasında kullanıcıları etkilemeye başlayacağı belirtiliyor. 2023’ten sonra büyük ihtimalle Call of Duty, yıllık çıkış modelini bırakacak ve Xbox’a özel avantajlara sahip olacaktır. 2023 yılının sonunda ise Treyarch tarafından geliştirilen yeni bir Call of Duty bekleniyor. Oyunun Black Ops ismine sahip olması oldukça muhtemel. Oyun dünyasındaki kaynaklari ile bilinen Tom Henderson, 2024’e kadar bir Call of Duty oyununun daha çıkış yapacağını belirtti. Bu oyunun ise Call of Duty Warzone Mobile olması bekleniyor. Her ne kadar oyun hakkında bir bilgi paylaşılmasa da direkt olarak Warzone’a bağlı olacağı kesin. Henderson, Call of Duty Warzone Mobile’in bu yıl çıkacağını da belirtti. Bakalım Call of Duty, değişen oyun dünyasında popülerliğini koruyabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler paylaşıldı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar