Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimYeni Star Wars oyunu The Last of Us'tan ilham alacak

Yeni Star Wars oyunu The Last of Us’tan ilham alacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni Star Wars oyunu The Last of Us'tan ilham alacak 1

Star Wars evreni, her geçen gün daha da genişlemeye devam ediyor. Disney+ dizileri dışında birçok firma ile anlaşma yapan Lucasfilm, birçok Star Wars oyununun geliştirilmesini sağlıyor. Bu oyunlardan biri ise Aralık 2021’de The Game Awards’da tanıtılan Star Wars Eclipse. Star Wars Eclipse hakkında tek bilinenler ise Quantic Dream tarafından geliştirildiği ve oyunun High Republic döneminde geçtiği. Ancak resmi olmayan kaynaklar, oyun hakkında biraz daha bilgi sunuyor.

Oyun The Last of Us’tan ilham alabilir

AccountNGT’den gelen bilgiler, oyun hakkında biraz daha detay gözler önüne seriyor. AccountNGT’ye göre Eclipse, açık dünya macera temalı olacak ve etkileşimli bir hikâye anlatımı sunacak. Ayrıca oyunun 2021’in başında geliştirilmeye başlandığı söyleniyor ve bu yüzden 2025’ten önce çıkış yapma ihtimali düşük görülüyor. AccoungNGT, oyunun tutkulu bir hikâye ve oynanış deneyimi sunacağını belirtmiş. Eclipse takımın ise The Last of Us’tan ilham aldığı belirtiliyor. Ayrıca oyunun oynanışın Jedi Fallen Order gibi geleneksel bir aksiyon tarzında olacağını belirtiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni Star Wars oyunu The Last of Us'tan ilham alacak 2

Multiplayer moduna da sahip olabilir

Oyun hakkında gelen bilgiler burada bitmiyor. Sızıntı yapan kişiye göre oyun için rekabetçi bir multiplayer modu ve doğrusal olmayan bir hikâye modu geliştiriliyor. Ancak gelen bilgiler, oyunun geliştirme sürecinin zorlu olduğunu belirtiyor. Şirket içi oyun motorunun genişletilmek zorunda kalınması ve işe alma sorunları yüzünden oyunun geliştirme sürecinin karmaşıklaşmış. Gelen bütün bilgilerin ise bir iddia olduğunu belirtelim. Star Wars Eclipse uzun yıllar daha karşımıza çıkmayacağı için proje hakkında her şey daha sonra değişebilir. Bakalım nasıl bir Star Wars oyunu bizleri karşılayacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Star Wars Eclipse, The Last of Us’dan ilham alabilir

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar