Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaMobilYouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ilişkin sayfaları kapatıyor

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ilişkin sayfaları kapatıyor

Crimo bir takma ad altında, YouTube‘a bir düzineden fazla video yayınlamış ve bir davet bağlantısı aracılığıyla halka açık olan “SS” adlı bir Discord kanalına ev sahipliği yapmış gibi görünüyor.

Crimo’nun açık YouTube hesabı, hesap kapatılmadan önce, The Verge‘in görüntülenmesine dayanarak, yaklaşık sekiz aydır yayın yapmıyor gibi görünüyordu. En son video, sınıfları ve kurşuna dizilmiş insanların resimlerini içerdiği anlaşılan dil ve görüntülerle ilgiliydi. Başka bir video, Crimo‘nun bir sınıf gibi görünen bir yerde koruyucu giysiler giyip kurşunları işlemesiyle biten bir rap şarkısının müzik videosu gibi görünüyordu.

YouTube, Instagram ve Twitter, Illinois saldırganına ait sayfaları kapatıyor

The Verge’ın adını vermeyi reddettiği bir rap takma adıyla, Crimo’nun Spotify’da birden fazla albüm ve Apple Music’e birkaç EP ve single yayınladığı ve bunların her ikisi de 4 Temmuz’da akşama kadar çevrimiçi kaldığı görüldü. Parçalar daha sonra her iki platformdan da kaldırıldı. Hassas bir durumu tartışırken isminin açıklanmamasını isteyen bir Spotify sözcüsü, şirketin içeriği dağıtımcısı ile ortaklaşa kaldırma kararı aldığını söyledi.

Mayıs ayında New York, Buffalo’daki toplu katliamdan sonra, bu saldırıdaki şüphelinin özel bir Discord sunucusunda saldırı planlarını tartıştığı hemen bulundu. Ayrıca saldırısını canlı yayınlamak için Twitch’i kullandı. İki haftadan kısa bir süre önce, ABD Yüksek Mahkemesi eyaletlerin silahlara kısıtlama getirmesinin daha zor olması gerektiği yönünde bir karar almıştı.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar