Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaBilimYüksek süratli gaye uçak Şimşek'in yeni versiyonu: Harika Şimşek

Yüksek süratli gaye uçak Şimşek’in yeni versiyonu: Harika Şimşek

Şinasi Kaya: Yüksek Süratli Gaye Uçak Şimşek'In Yeni Versiyonu: Harika Şimşek 1 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Şimşek Maksat Uçak Sistemi mühimmatının yeni versiyonu Süper Şimşek hakkında birinci bilgiler geldi. Üstün Şimşek daha büyük boyutuyla dikkat çekiyor.

ANKA-3’e entegre edilecek

Süper Şimşek, birinci olarak ANKA-3 insansız hava aracına entegre edilecek ve maksat uçak olarak vazife yapacak. Akabinde düzmece gaye ve taarruz maksatlı mühimmatlı versiyonları de geliştirilecek. Üzerindeki motoru ile yüksek suratlara ulaşacak, uzun müddet havada kalacak ve tıpkı bir insansız hava aracı üzere havada seyredecek. Böylece radar ve hava savunma sistemlerinin başını karıştıracak.

Şinasi Kaya: Yüksek Süratli Gaye Uçak Şimşek'In Yeni Versiyonu: Harika Şimşek 3 Muhteşem Şimşek hakkında bilgi veren TUSAŞ İnsansız Hava Araçları Mühendislik Yöneticisi Bülent Korkem, şunları söyledi:

“Süper Şimşek havadan yere, havadan havaya taarruz vazifeleri yapabilecek, üzerine kendi kapasitesi dahilinde elektronik harp sistemleri takılıp yerdeki düşman sistemlerinin tespiti, bunların baskılanması üzere misyonları gerçekleştirebilecek. En son versiyonlarından birinde seyir füzesine kadar ulaşabilecek bir yelpazede bu hava aracını da kullanacağız. 700 kilometrenin üzerinde menzil bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar