Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobil2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri

2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri

Otomobil sektörünün önemli isimlerinden Ford, Çin’de gerçekleştirdiği bir etkinlikte Explorer isimli SUV modelini tanıttı. Yeni sayılabilecek bir tasarıma sahip olan SUV, görenleri kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Ford’un iri kıyım SUV modeli, oldukça büyük ve yenilenmiş bir ızgara yapısına sahip. Izgarada kullanılan krom kaplama, Ford Explorer’a şık bir hava katmış durumda. Ayrıca araçtaki yenilenmiş LED farlar da hiç fena görünmüyor. 21 inç alaşım jantlar ise Ford Explorer’ı ihtişamlı gösteriyor.

Karşınızda 2023 model Ford Explorer

Meral Erden: 2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 1

Ford Explorer’ın arka kısmı da oldukça ihtişamlı. Parçalı aydınlatma tasarımı, bu devasa SUV’a sert bir hava katıyor. Ayrıca ön kısımda gözlerimizi kamaştıran krom kaplama, arka kısımda da kendini gösteriyor.

Meral Erden: 2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 2

2023 Ford Explorer’ın iri bir SUV olduğundan bahsetmiştik. Bunun en net göstergesi, aracın içinde yer alan bilgi-eğlence ekranı. Öyle ki bu SUV’da gösterge ekranından bağımsız olarak tam 27 inç büyüklüğünde bir bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Bu ekran, gösterge ekranının bittiği yerde başlıyor ve sağ ön koltuğun neredeyse tamamını kaplıyor.

Meral Erden: 2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 3

Dokunmatik ekran, aracın ön panelindeki tüm butonların ortadan kalkmasını sağlamış durumda. Ford Explorer’ın iç tasarımında yer alan bir diğer husus ise vites topuzunun bulunmuyor oluşu.

Meral Erden: 2023 Ford Explorer Tanıtıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri 4

Ford yetkilileri, bu SUV’un motor özelliklerini açıklamadılar. Ancak bu araç, 11 Ağustos’ta Çin’de siparişe açılacak. O gün geldiğinde, 2023 Ford Explorer’ın motor seçeneklerini öğrenmiş olacağız…

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar