Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOtomobil2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne!

2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne!

Alman otomobil devi Porsche, düzenlediği bir etkinlikte 2024 model Cayenne Turbo E-Hybrid modelini tanıttı. Zaten büyük ilgi gören SUV, artık hiç olmadığı güçlü. Porsche tarafından yapılan açıklamaya göre yeni model, bugüne kadarki en güçlü Cayenne. Gelin hep birlikte bu otomobile yakından bakalım.

2024 model Cayenne Turbo E-Hybrid, tasarım açısından orijinal ruhu koruyor. Bu bağlamda; iri ızgara tasarımı, HD-Matrix LED farlar ve bunların görünümü, mevcut Cayenne ile neredeyse aynı. Ve evet. Porsche Cayenne hâlâ alt ızgarasında kesikli bir yapı ve bunun içine yerleştirilen küre sensöre ev sahipliği yapıyor.

Karşınızda 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid

Ulaş Utku Bozdoğan: 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne! 1

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid’in arka kısmına baktığımızda boydan boya uzanan şerit LED stoplar karşılaşıyoruz. Porsche logo-type’ın bulunduğu noktaya kadar çift katlı şekilde dizayn edilen aydınlatma, aracı oldukça sportif gösteriyor. Dörtlü egzoz çıkışları ve panoramik cam tavan gibi özellikler de bugüne kadarki en güçlü Cayenne’in tasarım detayları arasında yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne! 3

Porsche, pek çok kişi için lüksün kelime anlamı. Bunu aracın kabin bölümünde de görüyoruz. Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid’de 12.6 inç kavisli tam dijital gösterge ekranı ile 12.3 inç bilgi-eğlence ekranı bizleri karşılıyor. İkonik hale gelen Race-Tex döşeme ve 18 yönlü ayarlanabilen spor koltuklar, SUV’da dikkat çeken iç tasarım detayları olarak karşımıza çıkıyor. 

Ulaş Utku Bozdoğan: 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne! 5

Biraz da performansa bakalım. Porsche, 2024 model Cayenne Turbo E-Hybrid’de çift turboşarjlı 4.0 litrelik V8 motor tercih etti. 591 beygir gücündeki bu motor, 174 beygir güç üretebilen bir elektrik motoru ile destekleniyor. Bu iki motor birleştiğinde 729 hp beygir gücü ve 950 Nm tork ile karşılaşıyoruz. Yapılan açıklamalara göre bu premium SUV’un 0-100 km/s hızlanma süresi, 3,5 saniye. 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid’in maksimum hızı ise 300 km/s olarak açıklandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2024 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid Tanıtıldı: Bugüne Kadarki En Güçlü Cayenne! 7

Coupe ve SUV olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip olacak 2024 model Cayenne Turbo E-Hybrid, 148 bin 550 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabilecek. Coupe versiyon ise 153 bin 050 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabilecek. An itibarıyla bazı ülkelerde ön siparişe açılan SUV’un Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar