Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilAldatıcı aygıt reklamlarına son, AB kararlı

Aldatıcı aygıt reklamlarına son, AB kararlı

Ulaş Utku Bozdoğan: Aldatıcı Aygıt Reklamlarına Son, Ab Kararlı 1 Elektronik aygıt reklamlarında genelde abartılı tanımlamalar yer alır lakin müşteri aygıtı kullanmaya başladığında bunların pek birçoklarının anlatıldığı üzere olmadığını görerek hayal kırıklığına uğrar. Avrupa Birliği aldatıcı reklamlara bir son vermek istiyor.

Aldatıcı reklamlara son

Yeni hazırlanan kanun taslağına nazaran Avrupa Birliği sınırları içerisinde elektronik aygıt üreticileri, kutu içeriğini hakikat bir tanımlama ile yazmak zorunda. Örneğin gerçeği yansıtmayan uzun batarya ömrü, etrafa dost üretim tezi, kapsamı belirli olmayan garanti bunlar ortasında.

Kanunda batarya mühletinin net bir halde belirtilmesi ve sistemin yavaşlamaya başlayacağı vaktin da tüketiciye iletilmesi gerektiği belirtilmiş. Garanti kapsamının ayrıntılandırılması ve modül tamirinin kestirimi maliyetlerinin de bildirilmesi gerekiyor.

Yine eser etrafa ne kadar hassas ve nasıl bir geri dönüşüm katkısı yapacak yahut daha mı uzun kullanım ömrü sunacak bunların da belirtilmesi gerekiyor. Aksi takdirde etrafa hassas üretilen değil yalnızca etrafa hassas sertifikası verilecek. Son olarak adaptör ve kablo üzere aksesuarların kozmik kullanım sunması ve işlevlerinin kısıtlanmaması da kaideler ortasında. Parlamento yeni taslağı önümüzdeki haftalarda üye ülkelerle tartışmaya başlayacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar