Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilApple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

Apple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

Yapay zeka chat botları, ChatGPT ile bir arada epeyce moda oldu. Yazılım, hukuk ve hatta tıp üzere çok çeşitli alanlarda yapay zeka teknolojilerinden faydalanılabileceği ortaya çıktı. Bu teknoloji, şimdi beşerler kadar mantıklı yanıtlar veremese de, insan zekasına yakın bir performans çizerek gelecek için umut veriyor. Ayrıyeten ChatGPT’ye rakip chat botların da geliştiriliyor oluşu, sistemin daha güzel hale gelmesi konusunda kıymetli adımlar olarak öne çıkıyor.

Apple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

İşte bu sebepten ötürü teknoloji markalarının büyük çoğunluğu, yapay zeka alanındaki yatırımlarını arttırmış vaziyette. Hatta gelen argümanlar, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın da kendi yapay zeka teknolojisini üretebileceğini ortaya koyuyor. Dedikodulara nazaran Apple, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı. İşçilerinden kendi çalışmalarına odaklanmalarını isteyen Apple’ın yayınladığı iş ilanları da dikkat alımlı.

Çünkü şirketin yayınlamış olduğu iş ilanlarında alanında uzman ve deneyimli, yapay zeka konusunda uzman şahısları aradığı belirlendi. Bu da markanın yapay zeka konusuna yatırım yapmaya niyetli olduğu tezini kuvvetlendiriyor. Apple’ın kendi yapay zeka teknolojilerini üretme konusunda istekli davranmak istemesi, hayli olağan. Çünkü hali hazırda teknoloji dünyasının odak noktası ChatGPT gibisi programlar olmuş vaziyette.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar