Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaApple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Apple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Bu noktada saatten ileti bildirimleri almaya devam edecek olsanız da cevap verme seçeneğiniz olmayacak. Kullanıcılar”iPhone, masaüstü ve web” üzerindeki Messenger’a yönlendirilecek.

Meta, Apple Watch için Messenger’ı birinci olarak 2015 yılında tanıtmıştı. O vakit da uygulama metin karşılıkları sunamıyordu lakin bileğinizden ses klipleri, çıkartmalar ve gibisi akıllı saat dostu karşılıklar gönderebiliyordunuz. Bu, iPhone’unuza dokunmadan bir bildirisi süratli bir formda onaylamak için pratik bir yoldu.

Uygulamanın kaldırılmasında rol oynamış olabilecek birkaç faktör var. Birinci olarak sonlu etkileşimin uygulamanın çekiciliğine ziyan verdiği düşünülebilir.

Apple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Bu durum potansiyel kullanıcıları da etkilemiş olabilir. Meta ayrıyeten yaklaşık 10.000 çalışanı işten çıkardı ve maliyetleri düşürmek için önceliklerini yine gözden geçirdiği bir devir içinde bulunuyor. Bu, daha az değerli projeleri kapatmak manasına geliyor ve Apple Watch için Messenger’ın birinci öncelik olmadığını varsayabiliriz.

Çok sayıda tanınmış şirket, yıllar içinde Apple Watch uygulamalarını bıraktı. Meta, bileğe takılan Instagram uygulamasını 2018’de rafa kaldırdı. Slack, Twitter, Uber ve öbürleri de giyilebilir müşterilerinden vazgeçti. Birçok durumda, geliştiriciler ya talep eksikliği ya da gereklilik eksikliği nedeniyle ayrıldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar