Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilApple iPhone 14 Türkiye fiyatını 18 bin TL’ye düşürmeye hazırlanıyor! Yok satacak!

Apple iPhone 14 Türkiye fiyatını 18 bin TL’ye düşürmeye hazırlanıyor! Yok satacak!

Hali hazırda Apple’ın en aktüel modeli olan iPhone 14 ülkemizde 32.999 TL’ye satılıyor. Bu fiyatla birlikte Türkiye, dünyanın en kıymetli iPhone satışı yapılan ülkelerinden biri pozisyonunda. Durumun bu türlü olmasının temel nedeni ise ödediğimiz 32.999 TL’nin 15.118 TL’sinin vergilerden oluşması. Malum, ülkemizde akıllı telefonlar üzerinde absürt vergiler bulunuyor.

Hal bu türlü olunca, ülkemizde ucuza telefon almak bile seçim vaadine dönüşmüş durumda. Önümüzdeki seçimde Cumhurbaşkanı adaylarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan, gençlere daha doğrusu üniversite öğrencilerine kıymetli bir vaatte bulundu. Bu vaate nazaran öğrenciler bir sefere mahsus olmak üzere vergisiz bir formda telefon ve bilgisayar alabilecekler.

Şinasi Kaya: Apple Iphone 14 Türkiye Fiyatını 18 Bin Tl’ye Düşürmeye Hazırlanıyor! Yok Satacak! 1

Apple iPhone 14 Türkiye fiyatını 18 bin TL’ye düşürmeye hazırlanıyor! Yok satacak!

Hali hazırda bu vaadin ayrıntıları tam olarak aşikâr değil. Yani fiyat konusunda bir sınırlama yok. Hal bu türlü olunca, iPhone 14’ün vergisiz bir halde satılması mümkün olacak. Şayet bir öğrenci, vergisiz telefon alma hakkını iPhone 14’ten yana kullanmak isterse 15.118 TL’lik vergi yükünden muaf olacak. Bu sayede iPhone 14’ü de 32.999 TL yerine 17.881 TL’ye almış olacak. Bu nitekim de değerli bir fırsat üzere görünüyor. Lakin, burada değerli bir soru işareti var.

Eğer bu vaat rastgele bir halde fiyat sınırlaması ile revize edilirse yani öğrencilerin alacağı 20 bin TL’lik telefonlardan vergi alınmayacak üzere bir kural koşulursa, o vakit üniversiteli gençlerin ucuza iPhone alma hayalleri de suya düşecektir. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Çünkü bu vaadin karşısında da gençlere ÖTV’siz araba kelamı veren Kılıçdaroğlu var. Pekala sizce seçimin kazananı kim olacak? Sizce hangi vaat daha cazip? Yorum sizlerin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar