Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilApple iPhone 15 Pro'nun çok ısınma meselesini çözüyor

Apple iPhone 15 Pro’nun çok ısınma meselesini çözüyor

Son vakitlerde beklenen iPhone 15 Pro serisi piyasaya sürüldü. Lakin Apple hayranları, yeni iPhone 15 Pro’larının çok ısındığını fark ettiğinde hayal kırıklığına uğradı. Şirket bu sorunu resmen kabul etti ve artık bu sorunu çözmek için bir güncelleme yayınlıyor.

Cupertino merkezli dev, iPhone 15 serisindeki çok ısınma sorunu nedeniyle tenkitlere maruz kaldı. Bir kullanıcı için çok ısınma sorunu bu kadar berbatlaştı ki kullanıcıyı yakarak önemli bir sıkıntıya neden oldu. iPhone 15 Pro serisinin termal meseleleri, çeşitli farklı faktörlere bağlı olarak ortaya çıktığı belirtiliyor. Raporlar, bu sorunun yeni yonga seti, A17 Pro ve yeni titanyum yapıyla ilgili olduğunu düşünse de, Apple, çok ısınma nedeninin Instagram, Uber üzere üçüncü taraf uygulamalar ve iOS 17 ile başka optimizasyon sıkıntıları olduğunu argüman etti.

Apple iPhone 15 Pro’nun çok ısınma meselesini çözüyor

Şimdi bu sorunu çözmek için en son güncelleme yayınlanıyor. Apple, iOS 17.0.3 yamasını artık piyasaya sürdü. Resmi notlara nazaran bu güncelleme, “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olan bir sorunu giderir.” Bu güncelleme bilhassa iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri için tasarlanmıştır.

Sadece ısınma meselesini ele almanın yanı sıra Apple, yeni güncellemeyle ortaya çıkan bir yanılgıyı da giderdi. MacRumors’a yapılan bir açıklamada, Apple, akıllı telefonun ısınmasına neden olan şeyin üçüncü taraf uygulamalar olduğunu ve titanyum yapının bir faktör olmadığını belirtti. iPhone üreticisi ayrıyeten A17 Pro yonga setinin de rastgele bir ayar gerektirmediğini ekledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar