Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaOtomobilHyundai de Tesla'ya katıldı!

Hyundai de Tesla’ya katıldı!

Hyundai, Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standartını (NACS) kullanmak için muahede yaparak elektrikli araç (EV) şarj oyununda büyük bir değişikliğe neden olabilecek bir adım attı. Bu paydaşlık, ABD’de 2024’ün sonunda başlayacak ve Kanada’da 2025’te başlaması planlanıyor.

Bu, Hyundai’nin EV’leri, bilhassa çok beklenen Ioniq serisi için büyük bir haber. Artık Hyundai KONUT sahipleri, Kuzey Amerika genelinde 12.000’den fazla Supercharger ile Tesla’nın kapsamlı Supercharger ağına erişim elde edecek. Bu, Hyundai’nin süratli DC şarj seçeneklerini ikiye katlaması manasına geliyor. Hyundai Motor Kuzey Amerika CEO’su José Muñoz, bu işbirliğinin Hyundai MESKEN sahiplerinin hayatını kolaylaştıracağına inanıyor ve kıtada 30.000 istasyona kadar erişim sağlama kelamı veriyor.

Ancak Hyundai, tüm yatırımını yalnızca Tesla’ya bağlamıyor. Koreli araba üreticisi, ayrıyeten BMW, GM, Honda ve Mercedes üzere büyük oyuncularla birlikte Kuzey Amerika’da en az 30.000 şarj istasyonundan oluşan başka bir ağ oluşturmak için işbirliği yapıyor. Bu şarj aygıtlarının birinci Amerika kurulumlarının 2024 yazında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Hyundai de Tesla’ya katıldı!

Hızlı şarj, elektrikli arabalara geçiş yapmayı düşünen şahıslar için her vakit bir sorun oldu. Şimdiye kadar Tesla, güçlü bir süratli şarj ağı sunma konusunda öncülük ediyordu. Hyundai, ABD’deki MESKEN satışlarında yakın vakitte GM’yi geride bırakmasına karşın, Tesla’nın gerisinde yer alıyordu. Bu stratejik işbirliği, sahayı biraz dengeleyebilir ve daha fazla tüketiciyi Hyundai EV’yi tercih etmeye teşvik edebilir.

Hyundai’nin Tesla ile işbirliği erişilebilirlik için büyük bir kazançken, otomotiv bölümünde de ince bir değişikliği temsil ediyor. Tesla’nın Supercharger ağı artık özel bir kulüp değil; bölüm standardı haline geliyor. Tesla’nın ağına katılmak için başvuran araba üreticilerinin listesi büyüyor ve bu yalnızca Hyundai değil. Ford, GM, Honda ve birkaç öteki marka da bu trendi takip ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar