Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaDonanımApple Vision Pro için birinci önemli tenkit geldi

Apple Vision Pro için birinci önemli tenkit geldi

Apple, haziran ayında birinci karma gerçeklik başlık setini, Vision Pro’yu tanıttı. Fakat aygıt hâlâ piyasaya sürülmedi zira şirket, aygıtın farklı istikametlerini düzgünleştirme üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yeni bir rapora nazaran, şirket yükünü azaltmaya çalışıyor zira kimi kullanıcılar, kısa müddetli kullanımlar dahi olsa, aygıtı ağır buluyor. Mark Gurman, “Power On” haber bülteninde, mevcut modelin “yaklaşık bir pound” tartısında olduğunu ve bu durumun birtakım kullanıcılar için boyun ağrısına neden olduğunu belirtiyor. Hatta kısa müddetli kullanımlarda bile bu ağrılar hissedilebiliyor.

Apple’ın mevcut model hakkında yapabileceği çok fazla bir şey yok, zira aygıt son etap testlerinde. Lakin şirket, tartısı daha eşit bir formda dağıtmaya yardımcı olmak için bir başlık bandı düşünüyor ve gelecekteki modeller için bu mevzuyu daha ciddiye alıyor.

Apple Vision Pro için birinci önemli tenkit geldi

Apple, Vision Pro‘nun daha sonraki sürümlerini gözlük takan bireylere daha erişilebilir yapmayı da planlıyor. Şayet bilmiyorsanız, mevcut model, gözlüklerle kullanılamıyor ve kullanıcılar, aygıtı kullanmadan evvel manyetik reçeteli lensleri takmak zorunda. Bu sistem, birtakım tüketiciler için karmaşık olabilir ve kullanımı güç olabilir.

Apple, gelecekteki headset’leri reçeteli lenslerle evvelce yüklenmiş olarak satmayı düşünüyor. Lakin bu yaklaşım da birtakım zorlukları beraberinde getirebilir. Örneğin, kullanıcının göz reçetesi değişirse ya da kullanıcı, Vision Pro’yu diğerleriyle paylaşmak isterse meseleler ortaya çıkabilir. Ayrıyeten, Gurman, Apple’ın artık durmuş olan AR gözlük projesini canlandırmayı düşünebileceğini öne sürüyor. Fakat, bu projenin gelişiminin Vision Pro’nun başarısına bağlı olması beklenen.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar