Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilGoogle, Pixel 6 ve Pixel 7'deki kronik sorunu nihayet çözüyor

Google, Pixel 6 ve Pixel 7’deki kronik sorunu nihayet çözüyor

Pixel serisinin tekrar doğuşu, Pixel 6 ile başladı. Google, Pixel 6 telefonlarının yeni tasarımı ve zeka odaklı Tensor G1 yonga seti ile birçok kişiyi etkilemeyi başardı. Lakin kullanıcılar ortasındaki heyecan, Tensor donanımlı telefonların sıcaklığının artmasıyla hayal kırıklığına dönüştü. Tensor G2 ile gelen Pixel 7 serisi de ısınma problemlerinden nasibini aldı. Şu anda Pixel 8 serisinin ısınma şikayetlerini ele almayı sabırla beklerken, kimi Reddit kullanıcıları, Google’ın Android 14 güncellemesi ile eski Pixel’lerdeki sorunu çözmüş olabileceğini öne sürüyor.

Pixel 7 Pro‘da pil ömründe de güzelleşmeler görülüyor. Reddit üzerinden Pixel 6 ve Pixel 7 sahipleri, telefonlarının eskisi kadar ısınmadığını ve Android 14 ile çok daha problemsiz çalıştığını rapor ediyor (Android Police kaynağıyla). Kullanıcılar, CPU’nun artık o kadar sıkı çalışmamış olmasına bağlı olarak pil ömrünün de arttığını sav ediyor.

Google, Pixel 6 ve Pixel 7’deki kronik sorunu nihayet çözüyor

Google, Pixel telefonlarındaki çok ısınma mevzularını ele almak gayesiyle Android 14’te yapılan rastgele bir ayarı detaylandırmadı. Kimi spekülasyonlar, Google’ın CPU zamanlayıcısını güçlü CPU çekirdeklerinin kullanımını optimize etmek üzere ince ayar yapmış olabileceğini öne sürüyor.

Bu, çoklukla fazla ısınan Pixel akıllı telefonlar için memnuniyet verici bir gelişme. Söylentiler, yeni Pixel 8 serisinin de fazla ısınmadığını, lakin Tensor G3 yonga setini yarı performansına düşürme kıymetine olduğunu öne sürüyor. Tensor G3’ün esasen Snapdragon 8 Gen 2 üzere rakip yonga setlerine nazaran güçsüz olması bilhassa telaş verici. Şayet sınırlama söylentileri doğruysa, Pixel 8 serisi, sırf bütçe dostu bir akıllı telefon kadar güçlü bir yonga setine sahip olabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar