Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaDonanımApple, yeni iPad Pro'da MagSafe şarjını tanıtabilir

Apple, yeni iPad Pro’da MagSafe şarjını tanıtabilir

Gelecek yılın iPad’leri için çeşitli raporlarda büyük bir yenilenme olacağı öne sürülüyor. Apple’ın 2024’ün başlarında yeni modelleri piyasaya sürmesi bekleniyor. Artık ise, yeni kuşak iPad Pro’ların şarj teknolojisi hakkında enteresan bir rapor ortaya çıktı. Bu bilgi, MacRumors tarafından, Apple eserleri için mıknatıs üreten şirketlerle ilgili bilgi sahibi bir kaynaktan alındı. Şirketin amiral gemisi tabletlerinin kablosuz şarj dayanağı alacağı belirtiliyor.

Gelecek kuşak iPad Pro, MagSafe şarj özelliği ile gelebilir. Son birkaç yılda Apple, eser portföyündeki özellikleri üniversal hale getirmek üzerine çalışıyor. Bunlar ortasında Mac’lerde ve iPad’lerde kendi özel silikon işlemciler, MagSafe şarj ve tüm kategorilerdeki aygıtlarda USB-C portu bulunuyor. Evvelki bir rapora nazaran, Cupertino merkezli teknoloji devi, 2027’ye kadar iPad ve MacBook’larda OLED ekranlara geçiş yapmayı planlıyor.

Apple, yeni iPad Pro’da MagSafe şarjını tanıtabilir

MacRumors’un raporuna nazaran, Apple gelecek yıl iPad Pro’larda MagSafe kablosuz şarjı tanıtabilir. Mevcut tabletler metal bir gövdeye sahip olduğundan kablosuz şarj aygıtlarıyla uyumlu değiller. Kablosuz şarj teknolojisini desteklemek için cam yahut plastik bir art panel gerekiyor. Daha evvel Bloomberg’den muteber bir kaynak olan Mark Gurman, 2022 iPad Pro için cam art panel planlandığını lakin bu planın gerçekleşmediğini belirtmişti.

Bugüne gelindiğinde, evvelki raporlar Apple’ın tüm iPad serisini yenileyeceğini ve Pro modellerin kıymetli güncellemeler alacağını işaret ediyor. 2024’te piyasaya sürülecek olan iPad Pro’nun OLED ekran paneli, M3 çipseti ve büsbütün yeni bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. Bilhassa, Apple’ın amiral gemisi tabletlerinin dizaynını birkaç yıldır güncellemediği dikkate alındığında, şirketin gelecek kuşak iPad Pro için hangi yeni tasarımı benimseyeceği merak konusu.

Cam bir art panel, iPad Pro’nun kablosuz aksesuarlar ve MagSafe şarj cihazı ile uyumlu olmasını sağlayabilir. Bu, Apple aygıt sahiplerinin farklı şarj aygıtlarına gereksinim duymamasını ve mevcut MagSafe şarj pedlerinden daha fazla yararlanmalarını sağlayacaktır. MacRumors ayrıyeten, gelecek yılın iPad Pro’su için duydukları MagSafe şarjının, iPhone’un manyetik şarj teknolojisinden çok Apple’ın Mac’ler için kablolu şarj tahliline misal olabileceğini ekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar