Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaArtık WhatsApp ve Instagram’da avatar kullanılabilecek

Artık WhatsApp ve Instagram’da avatar kullanılabilecek

Facebook’un yeni ismi olan Meta, Meta Avatars’a ilgi alımlı güncellemeler getirerek onları daha eğlenceli, kullanışlı ve toplumsal hale getirme kelamı veriyor. Besbelli özelliklerden biri, Meta Avatars ile gerçek vakitli arama sunumu. Artık Messenger ve Instagram kullanıcıları, görüntülü görüşmelerde avatardan yana seçim yaparak yaratıcı bir alternatif sunabiliyorlar. Makus bir saç gününü saklamak isteyip istemediğinize ya da bir lama olarak görünmeye karar verdiğinize bakılmaksızın, bu yeni özellik daha daldırıcı ve anlatıcı bir bağlantı tecrübesi sağlıyor.

Meta’nın farklı toplumsal medya platformlarında avatardan daha çok yararlanmasını sağlamak ismine, avatarlar için canlandırılmış çıkartmaları tanıttı. Artık durağan görseller geride kaldı. Kullanıcılar artık, Instagram ve Facebook kıssalarında, Reels, Messenger ve Instagram bildiri dizilerinde dinamik avatar çıkartmalarını kullanabilirler. Arkadaşça el sallamalardan coşkulu alkışlara, bu canlandırılmış çıkartmalar kullanıcıların sanal etkileşimlerine daha fazla kişilik ve duygusal söz katabilir.

Artık WhatsApp ve Instagram’da avatar kullanılabilecek

Meta, kendini söz etmenin ekseriyetle arkadaşlarla daha keyifli olduğunu kabul ederek, avatar çıkartmalarını bir toplumsal aktiflik haline getirdi. @Tagging aracılığıyla, kullanıcılar Facebook Öykülerine arkadaşlarını ekleyebilir, bu da avatardan metaverse’de birlikte takılabilmesini sağlar. Ayrıyeten, kullanıcılar kendilerini ve tek bir arkadaşlarını içeren toplumsal çıkartmaları özel ileti dizilerinde, paylaşılan anılarda, içeriden latifelerde ve beraberlik hissinde paylaşabilir.

Meta, avatar oluşturma sürecini de kolaylaştırmakta. Canlı bir selfie kullanarak, Facebook ve WhatsApp kullanıcıları, gerçek hayatlarına çok benzeyen önerilen avatar seçeneklerini oluşturabilirler. Kullanıcılar, bu teklifleri kendilerini hakikat bir halde temsil etmek için kişiselleştirebilir. Bu özellik şu anda test basamağında olup, Meta vakitle bu özelliği geliştirmeyi ve uygunlaştırmayı hedeflemekte, böylelikle avatar oluşturmayı herkes için daha kolay ve süratli hale getirmekte. Kullanıcıların bu süreç için çok efor harcamasına gerek yok!

Son olarak, Meta, tüm platformlarda avatarların görünümünü standartlaştırdı. Sanal gerçeklikte yahut Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp’ta bulunan avatarlar artık dengeli oranlara sahip olacak, daha gerçekçi ve görsel olarak alımlı bir temsil sunacak. Kullanıcılar artık tarz seçimlerini, avatardanın büyük başları şovun odak noktası olmadan gururla sergileyebilir.

Bu güncellemelerle, Meta, Meta Avatars’ın kullanıcılar için dijital tecrübesi geliştirmeye ve evrimleştirmeye devam etmesini sağlıyor. Daha etkileşimli bağlantı seçenekleri, şahsileştirilmiş tabirler ve dengeli bir avatar görünümü sağlayarak, Meta, tüm kullanıcılar için canlı ve cazibeli bir metaverse oluşturma taahhüdünü sürdürüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar